تکثیر گاوهای نژاد برتر: ستاد توسعه زیست‌فناوری برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، تکثیر گاوهای نژاد برتر را در دستور کار خود قرار داده است. اقدامی که قرار است ۳۰۰ هزار تن گوشت برای سفره‌های ایرانی تامین کند. این طرح ۴ ساله، حدود ۲ میلیارد دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد و برای ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی می‌کند. تولید ۱۰۰ هزارتن شیر از نژادهای برتر گاو شیری کشور برنامه دیگر این ستاد است که با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و در طول ۳ سال اجرایی خواهد شد. این کار برای کشور ارزش افزوده زیادی به همراه خواهد داشت و برآورد می‌شود که با اجرای کامل آن ۵۰۰ میلیون دلار پول به اقتصاد کشور تزریق شود.

تکثیر گوسفندهای نژاد برتر: یکی دیگر از این برنامه‌ها تامین ۳۰۰ هزارتن گوشت است که برای امنیت غذایی مردم توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای ظرفیت تولید در حال اجرا است. مقرر شده این طرح طی ۵ سال به نتیجه برسد و عددی حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور رقم بزند.

تولید هورمون‌های تولید مثل دام: به گزارش «ایرنا» معاونت علمی و فناوری، حمایت از تولید هورمون‌های تولید مثل دام نیز قرار است به کمک آمده تا سفره‌های ایرانی را پربارتر و غنی‌تر کند. طرحی که در یک برنامه ۳ ساله اجرایی خواهد شد و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد و اجرای کامل آن برای ۵۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند