شماره روزنامه ۵۶۹۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۶۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۶۵۵

 • بهره‏‏‌وری با انقلاب چهارم صنعتی

  دنیای‌اقتصاد - سارا اصغری: نهمین همایش جایزه بهره‌‌‌وری معادن و صنایع معدنی در روز سوم بهمن ۱۴۰۱ برگزار شد و از شرکت‌های برتر تقدیر به عمل آمد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در این همایش مسوولان و مدیران عامل شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در زمینه شاخص‌‌‌های بهره‌‌‌وری به ایراد سخنرانی پرداختند.
 • پوست اندازی دیجیتالی صنعت بیمه

  دنیای‌اقتصاد - منصور مژدهی: تا همین اواخر بیمه یکی از ضعیف‌ترین بخش‌ها در اقتصاد جهانی به شمار می‌آمد. سرعت تحولات تکنولوژیک و تغییر در رفتار مصرف‌کننده باعث موج جدیدی از رقابت شد که برای بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای تهدیدآمیز به نظر می‌رسید. با این حال از واکنش‌هایی که از سوی ۱۴۰ رهبر صنعت بیمه به بیست و دومین نظرسنجی سالانه PwC ارائه شده مشخص می‌شود ترس و وحشت اولیه نسبت به تحولات دیجیتال هم اکنون در حال تبدیل شدن به خوش‌بینی است.
 • زیربناهای ایران نیازمند «مدیریت ساخته‏‏‌ها»

  چهارمین کنفرانس ملی«‌مدیریت ساخته‌های ایران» با محوریت چالش‌های تحقق مدیریت ساخته‌ها در ایران و راهکار‌های آن با همکاری گروه فراب در محل دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد.
 • پیش‌‌‌نیاز نوآوری در معادن

  میلاد جوانشیر / مشاور کمیته کدا در ایمینو
  اگر بخواهیم شناسنامه کشور را در حوزه معدن توصیف کنیم باید گفت که با دارا بودن ۸۱ نوع ماده معدنی و ۳۷ میلیارد تن ذخایر کشف شده و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه در میان ۱۵ قدرت معدنی دنیا با دارا بودن یک درصد منابع معدنی جهان جای گرفته و نشان از این دارد که ایران می‌تواند به بهشت سرمایه‌گذاران معدنی تبدیل شود. اما به‌‌‌رغم این حجم ذخایر و همچنین مزیت‌های لجستیکی، تنها کمتر از یک‌درصد تولید ناخالص ملی کشور را تولیدات معدنی تشکیل می‌دهند که این میزان تولید با ذخایر تناسب چندانی ندارد. حال سوال اینجاست که چه پارامترهایی این اعداد و آمارها را محدود و مشخص می‌کنند!؟
 • مهار مهاجرت با حمایت از استارت‌آپ‌‌‌ها

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که آمارها از مهاجرت سالانه پنجاه‌هزار نفر از شهروندان ایرانی حکایت دارد و شرایط اقتصادی و اجتماعی این روند را سرعت بخشیده است، لزوم حمایت شرکت‌های بزرگ کشور که جایگاه قوی‌تری در صنعت و کسب‌وکار دارند از نخبگان و استارت‌آپ‌ها بارزتر می‌شود. بی‌‌‌شک در این مسیر موانعی وجود دارد و همکاری موفق میان این دو به این موضوع بستگی دارد که هر دو طرف بتوانند به منافع و انتظارات خود برسند و فضای مساعد برای درک فرهنگ سازمانی و ضوابط کاری را ایجاد کنند.
 • ۹۳‌درصد تسهیلات‏‏‌دهی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده است

  دنیای‌اقتصاد: سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه این بانک بیش از ۱۰۰‌هزار میلیارد تومان در ۱۰ ماه سال‌جاری تسهیلات پرداخت کرده‌‌‌ است گفت: ۹۳‌درصد تسهیلات‌‌‌دهی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده است.
 • مضامین استراتژیک؛ راه موفقیت بانک در پیشرفت

  فارس: سرپرست بانک ملی ایران با تاکید بر رشد و توسعه همه‌جانبه و گسترده در همه مضامین و رویکردهای استراتژیک بانک، اظهار کرد: با تحقق برنامه‌های راهبردی و مضامین شش گانه استراتژیک بانک به موفقیت و نتایج قابل‌توجهی دست خواهد یافت. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، ابوالفضل نجارزاده در همایش ارزیابی عملکرد ۹ ماهه سال‌جاری واحد‌های بانک که با حضور اعضای هیات‌مدیره، هیات عامل، معاونان، روسای ادارات مرکزی، روسای ادارات امور شعب استان‌ها و شعب مستقل بانک برگزار شد، ضمن تقدیر از نقش‌آفرینی مطلوب و مناسب واحدهایی که توانسته‌اند در مسیر توسعه، سودآوری، موفقیت و تحقق اهداف بانک از ابتدای سال‌جاری تاکنون عملکرد مطلوب و موثری داشته باشند، با اشاره به ضعف و مشکلات موجود، مهم‌ترین استراتژی‌ها و سیاست‌های بانک را تا پایان سال و همچنین در سال جدید تبیین کرد.
 • آغاز طرح تحول بانک دی در کسب و کار کارت‌خوان‌های فروشگاهی

  دنیای‌اقتصاد: در جلسه‌‌‌ای با حضور رئیس و نایب‌رئیس هیات‌‌‌مدیره، معاون شعب، معاون فناوری اطلاعات و جمعی از روسای شعب بانک دی، از طرح تحول بانک در کسب و کار کارت‌خوان‌‌‌های فروشگاهی رونمایی شد.
 • موتورسیکلت‌‌‌های شرکت ملی پست برقی شد

  دنیای‌اقتصاد: موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست که بخشی از آن با حمایت بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران تامین مالی شده، رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران، مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، مدیرعامل شرکت ملی پست، شهردار تهران، رئیس سازمان اوقاف و مدیرعامل بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران برگزار شد.
 • طرح‌‌‌های «ربیع رفاه» و «حرکت» بانک رفاه کارگران تمدید شدند

  دنیای‌اقتصاد: با هدف حمایت از اقشار کم‌‌‌درآمد جامعه و در راستای تحقق اهداف شعار سال «تولید؛ دانش‌‌‌بنیان، اشتغال‌‌‌آفرین»، طرح‌‌‌های تسهیلاتی «ربیع رفاه» و «حرکت» بانک رفاه کارگران تمدید شد. مدت اعتبار طرح «ربیع رفاه» تا هفتم و مدت اعتبار طرح «حرکت» تا شانزدهم دی ماه ۱۴۰۲ تمدید شد. مشتریان علاقه‌‌‌مند می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌‌‌برداری از ظرفیت‌‌‌های این طرح‌‌‌ها به شعب بانک رفاه کارگران در سراسر کشور مراجعه یا با مرکز ارتباط با مشتریان (فراد) این بانک به شماره ۸۵۲۵-۰۲۱ تماس حاصل کنند.
 • پرداخت بالغ بر ۵۳‌هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج توسط بانک کشاورزی

  دنیای اقتصاد: بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان دی ماه، بالغ بر ۵۳‌هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به واجدان شرایط پرداخت کرده است. این بانک در راستای تسهیل ازدواج و تحکیم بنیان خانواده در ۱۰ ماه ابتدای سال‌جاری ۵۳‌هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ۳۸‌هزار و ۴۸۱ نفر از متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده است. این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر حدود ۱۲‌هزار نفر در صف انتظار دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از بانک کشاورزی قرار دارند که بر اساس نوبت و با تخصیص ماهانه اعتبار، پرداخت تسهیلات در حال انجام است.
 • حمایت ۱۷۲‌هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی از زراعت محصولات

  دنیای اقتصاد: بانک کشاورزی در حمایت از کشت محصولات بهاره و پاییزه در ۱۰ ماهه ابتدای سال‌جاری بالغ بر ۱۷۲‌هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که در مقایسه با مقطع مشابه در سال گذشته ۶۱‌درصد رشد داشته است. شعب این بانک از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان دی ماه افزون بر ۱۷۲‌هزار میلیارد ریال تسهیلات زراعت برای کشت محصولات بهاره و پاییزه به بیش از ۱۵۳‌هزار نفر از کشاورزان پرداخت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، پرداخت تسهیلات زراعت توسط بانک کشاورزی با هدف تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور، حفظ و ایجاد اشتغال و تداوم و افزایش تولید در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصول صورت می‌گیرد.
 • تدوین سند آسیب‌‌‌پذیری‌های صنعت بیمه در کارگروه ملی ارزیابی ریسک

  شادا: معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای کنترل و رصد مصادیق پولشویی و مفاسد مرتبط با آن و به تبع، تبیین دقیقی‌تر اقدامات کشور در مجامع بین‌المللی، عزم ملی نیاز است. به گزارش شادا، به نقل از روابط عمومی مرکز اطلاعات مالی، هادی خانی معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز اطلاعات مالی در یازدهمین جلسه کارگروه ملی ارزیابی ریسک اظهار کرد: در بحث بیمه عمر گزارش‌هایی داریم که مصادیق پولشویی در آنها وجود دارد. به اسم بیمه عمر، سرمایه‌گذاری انجام می‌شود بعد از مدتی پول را با یک خسارتی که به بیمه پرداخت می‌کند، خارج و وارد چرخه سالم اقتصادی می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو