• اوج‌گیری صنعت کاتالیست در کمتر از یک دهه

  زهرا مجتهد: تحریم بانک‌ها در دوران برجام سبب کمبود ارز در داخل کشور شد. علاوه بر این مبادلات بنگاه‌های اقتصادی در فرامرزها را تحت‌الشعاع قرارداد چراکه عملیات آنها کاملا قابل ردیابی بود.
 • تمرکز عملیات اکتشافی گل‌گهر در سه پهنه

  دنیای اقتصاد: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سه پهنه اکتشافی را برای تامین نیاز سنگ آهن در سال‌های آتی در دستور کار دارد.
 • تفکیک سیاست‌گذاری از اجرا در بانک‌های دولتی

  حمید اسلامی منوچهری: هیات‌دولت در جلسه یکشنبه بیست و دوم فروردین‌ماه سال‌جاری با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی و ماده۶ قانون تسهیل اعطای تسهیلات بانکی پس از گذشت نزدیک به ۴۰ سال از زمان تصویب اساسنامه بانک‌های دولتی با تصویب اساسنامه جدید بانک سپه موافقت کرد.
 • پرداخت‌ها به قطعه‌سازان از ۱۸۰ روز گذر کرده است

  مهدیه احمدی: چند سالی است وضعیت مالی شرکت‌های خودروساز داخلی مناسب نبوده و هر سال با زیان انباشته روبه‌رو هستند. این امر با محدودیت‌های بین‌المللی تشدید شده است و سرمایه‌گذاری برای داخلی‌سازی قطعات و تامین تعهداتی که با اعمال تحریم‌ها منجر به تولید خودروهای ناقص و همچنین جایگزین کردن آنها با مدل‌هایی که دیگر در کشور تولید نمی‌شوند، هر روز مشکلات صنعت خودرو را بیشتر کرده است. این اتفاقات موجب شده امروز شاهد زیان انباشته در صنعت خودرو باشیم.
 • تاثیر طرح‌های حمایتی بر بازار سرمایه

  دنیای اقتصاد: دکتر خداداد غریب‌پور، مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در مورد طرح‌های پیشنهادی برای رونق بازار سرمایه یادداشتی را منتشر کرد.
 • توسعه بومی‌سازی در کارخانه‌های گندله‌سازی سنگ‌آهن گهرزمین

  دنیای اقتصاد: تداوم تجربه موفق شرکت سنگ‌آهن گهرزمین در بومی‌سازی برای اولین بار بخش مهمی از قطعات و مجموعه‌های استراتژیک صنایع معدنی، زمینه‌ساز جرات، جسارت و همت تیم ترکیبی مهندسان نخبه جوان با متخصصان کارآزموده و پیشکسوت این شرکت به توسعه سطح بومی‌سازی از قطعات شده و منجربه ساخت داخل یکی از پیچیده‌ترین ماشین‌های کارخانه گندله‌سازی، با نام ماشین انباشت و برداشت ترکیبی (Combined Stacker-Reclaimer) شده است.
 • کمک ۳۰میلیارد ریالی به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

  دنیای اقتصاد: بانک سینا با اختصاص ۳۰ میلیارد ریال هزینه هدایای نوروزی در پایان سال ۱۳۹۹ موجب آزادی ۱۵۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شد.
 • گروه مپنا میزبان وزیر برق عراق

  دنیای اقتصاد: در دیدار ماجد مهدی حنتوش، وزیر برق عراق با عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا و تعدادی از مدیران ارشد مپنا، زمینه‌های توسعه همکاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 • برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه «تولید ژلاتین کپسول ایران»

  دنیای اقتصاد: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران، یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه با حضور ۷/ ۶۶درصد کل اعضای سهامداران، اعضای هیات‌مدیره این شرکت، نماینده سازمان حسابرس مستقل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، در سالن همایش مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ این شرکت به تصویب رسید.
 • ثبت چند رکورد در همه تولیدات شهربابک

  دنیای‌اقتصاد: در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها؛ مانع‌زدایی‌ها با تلاش و کوشش حداکثری همکاران و حمایت مدیران ارشد، مجتمع مس شهربابک موفق به ثبت چند رکورد جدید در تولیدات ماهانه خود شده است.
 • تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت

  دنیای‌اقتصاد: میزان صرفه‌جویی ارزی حاصل از بومی‌سازی در سیمیدکو طی سال ۹۹ به میزان ۷میلیون یورو اعلام شد. مدیرعامل شرکت صنعتی ‌و‌ معدنی توسعه فراگیر سناباد در خصوص اقدام راهبردی شرکت در بومی‌سازی تجهیزات کلیدی بخش تولید گفت: با بومی‌سازی فرآیند تجهیز و تعمیرات استکر و ریکلایمر موفق به صرفه‌جویی ارزی ۲۷۰هزار یورویی با تکیه بر توان متخصصان داخلی شدیم. محمد مدنی‌فر افزود: این مهم در حالی صورت گرفت که یک شرکت آلمانی ۲۷۰هزار یورو برای ارسال دستورالعمل تعمیر این قطعات پیشنهاد داد.
 • گام مهم فولاد‌مبارکه در تقویت صنایع پایین‌دست

  محسن فخریان / کارشناس فولاد‌مبارکه
  تولید همواره از اولویت‌های یک نظام اقتصادی محسوب می‌شود. از طرفی اهمیت صنعت فولاد و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور نیز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در همین راستا شرکت فولاد‌مبارکه با توجه به شعار مهم «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گام اول را برای تحقق جهش تولید برای حمایت از صنایع پایین‌دستی با تولید ۷۰۰هزار تن تختال در فروردین ۱۴۰۰، محکم برداشت.
 • کارکرد هلدینگ توسعه توکا صرفا تامین مالی نیست

  دنیای‌اقتصاد: چهارمین هلدینگ فولاد مبارکه با عنوان هلدینگ مالی توسعه توکا برای فعالیت در بازار پول و سرمایه به‌طور رسمی افتتاح شد.
 • خسارت ۵۰ میلیارد ریالی به فولاد هرمزگان

  دنیای اقتصاد: در پی قطعی برق و گاز و وارد شدن خسارت ۵۰ میلیارد ریالی به فولاد هرمزگان، مدیر عامل این شرکت خواستار مانع زدایی در این زمینه شد.
 • رشد ۸۷۵ درصدی فولاد خراسان در میزان فروش

  دنیای اقتصاد: درآمد فروش فولاد خراسان (نماد بورسی فخاس) در فروردین ماه ۱۴۰۰ به ۸/ ۹۱۱ میلیارد تومان رسید که رشدی ۸۷۵ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در فروردین امسال، ۳۶درصد از درآمد این شرکت از طریق فروش صادراتی و ۶۴درصد از درآمد شرکت از طریق فروش داخلی بوده است. لازم به یادآوری است که فولاد خراسان در فروردین ماه ۱۳۵ هزار و ۶۰۳ تن آهن‌اسفنجی و بریکت، ۴۹هزار و ۱۵۰ تن شمش فولادی و ۵۴هزار و ۳۶۶ تن محصولات سبک ساختمانی تولید کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر