آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۸۴۱

 • امکان سفرهای قسطی در نوروز امسال

  با توجه به نوسانات و افزایش نرخ ارز، برخی شرکت‌ها و اپلیکیشن‌ها روش‌های جدیدی را برای سفرهای نوروزی پیشنهاد داده‌اند تا امکان سفر را تسهیل کنند؛ بر این اساس «سفرمارکت» و باشگاه مشتریان بانک ملت، تورهای اقساطی عرضه می‌کنند. سفر مارکت به عنوان موتور جست‌وجوی بلیت هواپیما و تور، با همکاری باشگاه مشتریان بانک ملت، خدمات تور اقساطی را در صنعت گردشگری عرضه می‌کنند.
 • ویژگی‌های دنا پلاس توربو اتوماتیک

  ایران خودرو با مجهز کردن دناپلاس به موتور توربوشارژ، سدانی اقتصادی با توان بالا را به بازار عرضه کرد. به گزارش دنیای اقتصاد، ایران خودرو پس از عرضه دنا در سال ۹۳، فیس‌لیفت آن را در سال ۹۵ با نام دنا پلاس معرفی و به بازار عرضه کرد، اما در سال ۹۶ دناپلاس توربوشارژ معرفی شد و در سال ۹۷ به دست مشتریانش رسید. در دناپلاس توربوشارژ چند تفاوت از قبیل رینگ بزرگ‌تر با طراحی جدید، فرمان چرمی با دوخت قرمز، زیرپایی موکتی با طرح توربو و نوار قرمز رنگ و سردنده جدید، نسبت به دنا پلاس معمولی نیز دیده می‌شود. پلاس اتومات نیز از دیگر اعضای دنا است که مجهز به گیربکس شش سرعته اتوماتیک است. ایران خودرو در دنا پلاس توربو از یک موتور توربوشارژ ۱/ ۶ لیتری بهره برده که توان نیروی تولیدی آن ۱۵۰ اسب بخار است. دنا پلاس توربوشارژ در عرض ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد و بالاترین سرعت ثبت شده برای آن ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت است. دنا پلاس توربو ۱۲۶۲ کیلوگرم است و حدود ۶۰ کیلوگرم با نمونه معمولی دنا اختلاف جرم دارد. مصرف جاده‌ای این خودرو ۵/ ۷ لیتر و مصرف ترکیبی آن ۷/ ۳ لیتر است.
 • سبقت درآمدهای بانک صادرات از هزینه‌ها

  با رشد درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی بانک صادرات دستخوش تغییرات اساسی شده است ؛ به طوری که تراز درآمدی «وبصادر» از ابتدای سال تا انتهای مرداد همواره در محدوده منفی قرار داشت و در تیر و مرداد به منفی‌ترین حالت خود در سال جاری رسید، اما با توجه به رشد درآمد «وبصادر»، تراز درآمدی برای اولین بار در شهریور ٩٨ مثبت شد و به ۵/ ۲ میلیارد تومان رسید که این تراز درآمدی مثبت نشان می‌دهد، درآمد «وبصادر» نسبت به هزینه‌ها پیشی گرفته است.
 • ارزان «بیمه درمان» شوید

  والا، کوشا، مزدا، پویا و پارسا؛ این پنج نام اعضای طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی تعاون هستند که به پسران تعاون شهرت پیدا کرده اند. آنها هم مانند اعضای هر خانواده دیگری دارای تفاوت‌هایی هستند؛ والا، پایین‌ترین سقف تعهدات را دارد و پارسا بالاترین سقف پوشش‌ها. تعهدات بستری‌های عمومی ‌در طرح والا مبلغ۴۰ میلیون ریال، کوشا مبلغ ۶۰ میلیون ریال، مزدا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال، پویا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و پارسا مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال است.
 • امکانات خرید اینترنتی با اپلیکیشن آپ

  اپلیکیشین آپ توسط شرکت آسان‌پرداخت پرشین طراحی و توسعه داده شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، این شرکت ابتدا در سال ۱۳۸۸ با هدف ارائه خدمات پرداخت تاسیس شد و پیش از عرضه آپ، از طریق کد دستوری به کاربران خدمت‌رسانی می‌کرد. پس از توسعه آپ هم‌اکنون بیشتر فعالیت‌های بانکی کاربران از طریق این برنامه صورت می‌پذیرد.
 • تسهیلات بانک ملت برای متخصصان

  بانـک ملـت با توجه به تخصص، رشته تخصصی و سطح درآمد و توان بازپرداخت اقساط برای متخصصان و صاحبـان مشـاغل دارای مجوز، تسـهیلاتی برای رفع نیاز آنان در تامین مواد اولیه و ابزار کار مصرفی و تجهیزات مورد نیاز و خرید محل فعالیت و جعاله تعمیر در نظـر گرفتـه کـه به متقاضیـان واجد شرایط پرداخت می شود. این تسهیلات از یک سال تا حداکثر ۴۸ماه در بخش خرید تجهیزات و خرید محل فعالیت و حداکثر ۶۰ ماه بابت جعاله تعمیر قابل‌اعطا بوده و نرخ سود آن ۱۸درصد است.
 • خبر خوش برای فرهنگیان

  صندوق ذخیره فرهنگیان توانست ۳۶۱ میلیارد تومان از مطالبات اعضای صندوق از سهم دولت را از طریق تهاتر با بانک صادرات ایران احیا کند.
 • فراخوان حمایت از طرح‌های مقابله با کرونا

  صندوق نوآوری و شکوفایی نیز برای مقابله با ویروس کرونا دست به کار شد و برای شناسایی و حمایت از شرکت‌های تولیدکننده دارای طرح‌های مقابله با این ویروس فراخوان زد. هدف صندوق نوآوری از شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور توانمند زمینه‌سازی برای رفع نیازهای کشور به منظور کمک سریع به تشخیص این بیماری در بین مردم و جلوگیری از شیوع آن است که در قالب اعطای تسهیلات ارزان قیمت صورت می‌پذیرد. بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی، در نظر دارد با هدف کمک به مقابله با بیماری کرونا از طرح‌های مرتبط اعم از ساخت کیت‌های تشخیص، مواد ضد عفونی‌کننده، دستگاه‌های ضد عفونی‌کننده، ماسک، داروهای مؤثر در کنترل عوارض بیماری، سامانه‌های نرم‌افزاری مرتبط با پایش، اطلاع‌رسانی و کنترل بیماری، مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌های نرم‌افزاری و نظایر آن حمایت کند. شرکت‌های تولیدی یا دانش‌بنیان که دارای سابقه و تجربه تولید هستند و در این مقطع زمانی نیاز به تامین مالی برای افزایش تولید و ایجاد خطوط جدید دارند، می‌توانند درخواست خود را به صندوق نوآوری و شکوفایی ارسال کنند. این حمایت‌ها از فعالیت‌هایی نظیر نمونه‌سازی، سرمایه در گردش برای تولید و نیز راه‌اندازی خطوط تولید جدید یا افزایش ظرفیت خطوط فعلی صورت می‌گیرد. این تقاضاها به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی شده و به صورت مستقیم یا از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری در اسرع وقت پرداخت می‌شود.
 • تجربه «خواب ایمن»

  ایجاد شرایط مناسب برای زمان خواب هر فرد موضوعی است که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد چون به هر حال یک سوم عمر هر انسان در خواب می‌گذرد. از همین رو تولیدکنندگان کالاهای خواب در تلاش هستند تا با تولید محصولات استاندارد در این زمینه گامی موثر در این صنعت بردارند. صنعتی که در ایران نیز در حال حرکت رو به جلو است، هر چند تحریم‌ها و موانع اقتصادی چالش‌هایی را به وجود آورده؛ اما تولیدکنندگان این صنعت می‌کوشند تا نیاز مصرف‌کنندگان را به خوبی برآورده کنند.
 • نبرد با کرونا در متروی تهران

  مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حالی از تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شرکت خبر داده که در این ستاد تمامی وقایع و اتفاقاتی که در شبکه مترو اتفاق می‌افتد با دقت رصد شده و نسبت به تغییراتی که در شرایط‌ فعلی رخ می‌دهد، برنامه‌ریزی‌های جدیدی انجام می‌شود. در این راستا طبق دستورالعمل‌هایی که از متروی ووهان،‌ پکن و دستورالعمل‌های‌ ارائه شده از سوی وزارت بهداشت دریافت شده، دستور‌العملی برای شرکت بهره‌برداری مترو تعریف و اجرایی شده که بر اساس آن هندریل‌های پله برقی، صندلی‌ها، دستگاه‌های فروش بلیت و تمامی اماکنی که مسافران با آن در تماس هستند، روزانه در چند نوبت ضد عفونی می‌شوند. همچنین برای افزایش رعایت بهداشت نسبت به جمع‌آوری آبخوری‌ها در ایستگاه ها و دستگیره‌های تبلیغاتی در قطارها اقدام شده است.
 • وام ارزان قیمت با توثیق سپرده در بانک پارسیان

  بانک پارسیان به منظور تسهیل دریافت سریع و آسان تسهیلات در این بانک یک بسته اعتباری با نام پژواک را برای مشتریان خود عرضه کرده است. به گزارش دنیای اقتصاد در این بسته اعتباری نیازی به ضامن و سپری‌شدن دوره انتظار وجود ندارد و متقاضیان در این طرح می‌توانند با حفظ سرمایه اولیه و بهره‌مندی از سود آن با دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت، امکان خرید مایحتاج ضروری خود را فراهم کنند. بنا براین گزارش مشتریان بانک پارسیان می‌توانند برای دریافت تسهیلات یاد شده با نرخ‌های ۴درصد، ۸درصد، ۱۰درصد و ۱۲درصد، با افتتاح سپرده بلندمدت یکساله با نرخ‌های سود ۵درصد و ۸درصد و توثیق آن تا پایان مدت بازپرداخت تسهیلات از مزایای این طرح بهره‌مند شوند. نحوه بازپرداخت این تسهیلات به صورت اقساط ماهانه (قابل انتخاب از ۱۲ ماه تا ۶۰ ماه) و تا سقف ۸۵ درصد مبلغ سپرده مذکور ( توثیق شده) است.
 • گامی برای نزدیکی صنعت نفت و فولاد کشور

  زهرا مسافر: توسعه صنعت نفت و گاز از یکسو و گسترش سبد متنوع محصولات تولیدی برخی شرکت‌های بزرگ فولادی از سوی دیگر سبب شده تا تعاملی میان این دو شکل بگیرد که نه تنها منجر به رونق تولید داخلی شود، بلکه از ارزبری آن هم در شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران جلوگیری کرده و اشتغال داخلی را نیز به نوعی تضمین کند.
 • محصول جدید یزد تایر برای پراید

  شرکت یزد تایر ۲محصول جدید خود را روانه بازار کرد. نخستین محصول جدید یزد تایر در سایز ١۵ تولید شده و بیشتر برای خودرو زامیاد استفاده می‌شود. این تایر از مشخصاتی مانند صدای کم، فرمان‌پذیری عالی، چسبندگی بالا، دارای هشت لایه مجازی، تحمل بار تا ٩۵٠ کیلوگرم، قابلیت سرعت تا ١٨٠ کیلومتر و قدرت مانور ویژه در برف و گل را دارد. گفتنی است این لاستیک تاثیر بالایی در کاهش مصرف سوخت خودرو نیز دارد. یزد تایر همچنین تایر جدید دیگری که بیشتر برای خودرو پراید استفاده می‌شود را وارد بازار تایر کرد. این محصول که به عنوان تایر تابستانی معرفی شده است موجب کاهش صدا و کاهش مصرف سوخت خودروی پراید خواهد شد.
 • تولید آب ژاول در اولویت

  پتروشیمی کارون در روزهای اخیر که با مشکلات ویروس کرونا مواجه هستیم تولید آب ژاول را در اولویت تولیدات خود قرار داد. این شرکت آمادگی خود را برای تامین آب ژاول موردنیاز اداره‌ها، نهادها و حتی مردم اعلام کرده است و در همین راستا ۲۰ هزار لیتر آب ژاول به شهرداری تهران تحویل داده است. همچنین از امروز برای استانداری گیلان و چند استان دیگر هم محموله آب‌ژاول از این پتروشیمی بارگیری خواهد شد. پتروشیمی کارون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا آب ژاول موردنیاز مردم ماهشهر را نیز تولید و توزیع کرده و به این روند در روزهای آتی ادامه می‌دهد. پتروشیمی کارون اولین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر