مشتری‌‌مداری بانک سینا

به گزارش روابط‌‌عمومی بانک سینا، علی ابدالی، مدیرعامل بانک سینا، در این مراسم که با حضور معاونان مدیرعامل، مدیران، روسای شعب و کارکنان ستادی منطقه شرق تهران برگزار شد، مهم‌ترین برنامه‌‌های بانک را در سال‌جاری، حرکت در مسیر کیفی‌‌سازی محصولات، تداوم رعایت اخلاق در جذب و نگهداشت مشتریان در راستای تقویت برند، جذب منابع در جهت توسعه سهم بازار و ارتقای جایگاه بانک سینا عنوان کرد.

وی تغییرات مدیریتی در بدنه سازمان ‌بر اساس رویکردهای مبتنی بر گردش شغلی را باعث رشد و بالندگی سازمان دانست و اظهار کرد: جز ذات اقدس الهی، همه چیز در حال تغییر است.

ابدالی  مسوولیت را یک امانت الهی دانست و خاطرنشان کرد: پاسداری از مسوولیت و رعایت اصول اخلاقی در هر سِمت و جایگاهی، جزو ضرورت‌‌هایی است که کلیه همکاران اعم از مدیر منطقه، رئیس شعبه و... ملزم به انجام آن هستند.

ابدالی با اشاره به خوشنامی بانک سینا در نظام بانکی کشور، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌‌های موجود و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، این نگاه مثبت را پاس بداریم و در جهت حفظ و تقویت آن تلاش ویژه‌‌ای داشته ‌‌باشیم.

در این مراسم، ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌‌های اکبر جلیلی، حکم انتصاب حمید مصطفایی به عنوان مدیر جدید منطقه شرق تهران و مشاور مدیرعامل بانک سینا در امور مناطق به وی اعطا شد.

گفتنی است اکبر جلیلی که پیش از این مدیریت منطقه شرق تهران بانک سینا را بر عهده داشت، در مجمع عمومی عادی به‌‌طور فوق‌‌العاده بانک سینا با رای اکثریت دارندگان سهام این بانک، به عضویت هیات‌‌مدیره بانک سینا درآمد.