بر اساس این گزارش، بانک پارسیان در بخش تسهیلات ودیعه مسکن، تاکنون به حدود ۱۲۷۰۰نفر معادل ۹۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است و پرونده ۱۲هزار نفر دیگر در حال بررسی و اقدام است.

همچنین در بخش تسهیلات نهضت ملی (خود‌مالکی) نیز این بانک ۵۲۳ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت ۱۷ فقره پروژه، شامل ۱۵۸ واحد پرداخت کرده و فرآیند اجرایی پرداخت ۵هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت دو پروژه جمعا ۶هزار واحدی نیز در حال انجام است.

در بخش تسهیلات نهضت ملی ( ۹۹ ساله) نیز مصوبه پرداخت ۲۶۴۰میلیارد ریال تسهیلات بابت اجرای یک پروژه ۴۸۰ واحدی ابلاغ شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

همچنین این بانک به منظور اجرای هر چه سریع‌تر قانون مذکور، مذاکرات و جلساتی با وزارت راه و شهرسازی، استانداری تهران و شرکت عمران شهرهای جدید برگزار کرده است.

ازآنجاکه مسکن یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود، این بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های خصوصی کشور علاوه بر حمایت از تامین مالی زیرساخت‌های متنوع اقتصادی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی کشور، در راستای عمل به سیاست‌های کلان کشور در بخش مسکن، نقش ویژه‌ای در حمایت از سیاست‌های کلان دولت از ابتدای قانون جهش تولید مسکن داشته و به‌نوبه خود تلاش کرده است که با مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن، دسترسی مردم به مسکن را بهبود بخشیده و منابع مالی خود را در مسیر تامین مسکن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای مردم قرار دهد.