محمد‌رضا کشاورز ضمن ادای احترام به شهدای خدمت و تشکر از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران در این همایش و با تاکید براینکه در یک فضای صمیمی‌‌‌چالش‌‌‌های شرکت شناسایی و با کمک یکدیگر راهکارهای سازنده‌‌‌ای جهت رفع آنها تدوین خواهیم کرد، گفت: هدف از برگزاری این همایش تجدید روحیه و نشاط در بین همکاران است.‌‌‌ در چنین همایش‌‌‌هایی تلاش می‌‌‌کنیم برنامه‌‌‌هایی را نیز جهت پیشبرد اهداف شرکت و رشد و تعالی آن تبیین کنیم.کشاورز از تمام مدیران خواست پس از اتمام همایش نتایج جلسه به سمع و نظر همکاران استانی رسانده شود .

مدیرعامل بیمه ایران در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار و عملکرد شرکت اظهار کرد: در برخی شاخص‌‌‌ها نیاز به بهبود داریم و باید با حرکت به سمت خرده‌‌‌فروشی سهم بازار بیمه ایران را افزایش دهیم.کشاورز همچنین با اشاره به پیش‌بینی اولیه بودجه فروش سال ۱۴۰۳ از تدوین بودجه جدید برای استان‌‌‌ها با رویکرد افزایش سهم بازار خبر داد و گفت: به استان‌‌‌هایی که این بودجه طلایی را محقق کنند پاداش ویژه تعلق می‌گیرد. وی با تاکید بر اینکه شرکت باید یک سند راهبردی و استراتژی داشته باشد یادآور شد: بیمه یک بنگاه اقتصادی و تجاری است و باید یک برنامه عملیاتی داشته باشیم و برای رسیدن به تعالی تلاش کنیم.

وی گفت: بیمه ایران دارای یک تمدن سازمانی است و در صنعت بیمه هیچ شرکتی قدمت و تمدن بیمه ایران را ندارد و برای رسیدن به این تمدن تلاش‌‌‌هایی صورت گرفته و همگان باید در حفظ و ارتقای آن سخت کوشش کنیم. کشاورز با بیان اینکه تعداد بالای شعب و شبکه نمایندگی مزیت رقابتی بیمه ایران است ادامه داد: بیمه ایران دارای اصالت برند و کارکنان توانمند است که چشم‌انداز نهایی این شرکت عظیم باید مشخص باشد و همه ما دارای یک آرمان واحد باشیم و باید مفاد سند راهبردی شرکت که قبلا تهیه شده است با تغییراتی که متناسب با کسب و کار است به‌روز شده و مورد استفاده قرار گیرد. وی با تاکید بر حفظ کرامت انسانی افراد گفت: در هر بنگاه اقتصادی و تجاری با دو حوزه رفتاری و عملکردی مواجه هستیم که در ابتدای ورودم سعی کردم با آرامش ابتدا به حوزه رفتاری شرکت، حفظ کرامت همکاران و  بهبود وضع معیشتی همکاران و بازنشستگان عزیز شرکت بپردازم.

کشاورز ادامه داد: در حال حاضر تمام تمرکزم درون سازمانی است و سعی کردیم دورانی بدون التهاب و با تمرکز بر اهداف ترسیم شده را آغاز کنیم و در این مسیر لازم است در برخی ناملایمات صبر کنیم.

کشاورز با بیان اینکه بیمه ایران یک شرکت اصیل است و هر رفتاری در آن قابل پذیرش نیست گفت: از همکاران درخواست می‌‌‌کنم با همدلی استاندارد رفتار فردی و سازمانی را بالا ببریم. بیمه ایران دارای ظرفیت‌‌‌های زیادی است که فرهنگ جدید با توجه به تمدن سازمانی باید حاکم باشد.

کشاورز در ادامه با بیان اینکه عملکرد شرکت باید از منظر اقتصادی تحلیل شود افزود: در ابتدا باید کار ستاد و صف از هم جدا باشد، در اداره یک سازمان یا بنگاه اقتصادی، با سه ساحت حکمرانی، مدیریتی و عملیاتی روبه‌‌‌رو هستیم که هر یک از این حوزه‌‌‌ها به صورت جدی باید بر ایفای نقش اصلی خود متمرکز شوند.

وی همچنین با تاکید بر اعتقاد کامل داشتن به تفویض اختیار به مدیران استانی گفت: برای سال پیش رو براساس متغیرهای کلان اقتصادی و ارزیابی عملکرد مدیران، بودجه برای استان‌‌‌ها متغیر خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات مدل کسب و کار ضمن تسهیل فرآیندهای بیمه‌‌‌گری کلیپ‌‌‌های تبلیغاتی آماده خواهد شد که فرآیندهای بیمه‌‌‌گری به مردم اطلاع‌‌‌رسانی شود.