علی‌اصغر محمد‌پور خاطرنشان کرد: پس از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها مصرف لبنیات در ابتدا ۲۷درصد و در حال حاضر حدود ۱۷ درصد کاهش داشته اما صنایع لبنی در راستای تعامل با دولت و دامداران تلاش کرده است که تمام شیرخام دامداران را جذب کند. محمدپور با بین اینکه گران‌فروشی با گرانی متفاوت است تصریح کرد: قبل از ۲۲ اردیبهشت ماه قیمت شیرخام ۶۴۰۰ تومان بود اما بعد از این تاریخ به ۱۲ هزار تومان افزایش یافت و در کنار آن بنا بر اعلام رسمی کرایه حمل ۳۵ درصد، میانگین دستمزد ۵۱ درصد و مواد بسته‌بندی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و عملا چاره‌ای جز افزایش قیمت برای محصولات لبنی وجود نداشت. وی خاطرنشان کرد: این گرانی‌ها باعث شده قیمت محصولات لبنی افزایش یابد اما این گرانی‌ها را نباید با گران‌فروشی اشتباه گرفت.

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در پاسخ به سوالی درباره مصوبه تنظیم بازار مبنی بر الزام کارخانه‌های لبنی برای تولید اقلام پرمصرف لبنی به میزان ۵۰ درصد ظرفیت تولید خاطرنشان کرد: تمامی ۱۷ کارخانه صنایع شیر ایران بدون محدودیت  چهار قلم کالای پرمصرف مشمول قیمت‌گذاری را تولید و در بازار عرضه می‌کنند. محمدپور تصریح کرد: قیمت‌گذاری دستوری این چهار محصول لبنی باعث شده تا تولید با حداقل سود ممکن انجام شود و یک قلم کالا با قیمت مصوب نیز زیان‌ده است. وی متذکر شد: ادامه روند کنونی در شرایطی مقدور خواهد بود که قیمت‌گذاری بقیه محصولات لبنی بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین شود و دستگاه‌های نظارتی در این زمینه با صنعت لبنیات همکاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حاشیه سود اندک صنایع لبنی در قیاس با سایر صنایع تولیدی در کشور گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده حاشیه سود صنایع لبنی حدود ۶/ ۳ درصد و حاشیه سود مجموعه صنایع شیر ایران حدود ۲/ ۴ درصد است در حالی که حاشیه سود فلزات اساسی ۵۲ درصد، سیمان و گچ ۳۲درصد و کشاورزی و دامپروری ۲۱ درصد است.