به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، این بانک در راستای ایفای نقش خود در حوزه مسوولیت اجتماعی و تسهیل شرایط ازدواج و معیشت زوج‌‌های جوان، پرداخت تسهیلات قرض‌‌الحسنه ازدواج را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و در همین راستا ۱۴ هزار و ۵۸۶ نفر از متقاضیان در تیرماه امسال تسهیلات قرض‌‌الحسنه ازدواج خود را از شعب این بانک دریافت کرده‌‌اند.۲۱ هزار و ۹۷۱ متقاضی دیگر نیز با تشکیل پرونده در نوبت دریافت تسهیلات قرض‌‌الحسنه ازدواج قرار دارند که پس از تکمیل مدارک و معرفی ضامنان بر اساس ضوابط تعیین شده، تسهیلات خود را بلافاصله دریافت خواهند کرد. بنا بر این گزارش بانک تجارت همچنین با هدف اجرای قانون حمایت از فرزندآوری، تعداد ۱۰هزار و ۳۸۱ فقره تسهیلات در بازه زمانی تیرماه به متقاضیان تسهیلات قرض‌‌الحسنه پرداخت کرده است.

در خرداد ماه سال جاری نیز بانک تجارت تعداد ۱۰ هزار و ۴۶۹ فقره تسهیلات در این بخش به متقاضیان پرداخت کرده است. بانک تجارت سال ۱۴۰۰ با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به بیش از ۱۰۶ هزار زوج جوان در کمک به ازدواج جوانان، نقش فعالی را ایفا کرده است. هموطنانی که وام قرض‌الحسنه ازدواج خود را از بانک تجارت دریافت کنند همچنین می‌توانند از تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی طرح زوج مهر این بانک نیز بهره‌‌مند شوند. براساس این طرح که با هدف پرداخت تسهیلات به زوج‌‌های جوان برای تامین جهیزیه و مایحتاج اولیه زندگی طراحی شده، همه زوج‌‌های جوان دریافت‌کننده وام قرض‌‌الحسنه ازدواج از شعب این بانک می‌توانند با خرید لوازم خانگی از فروشندگان طرف قرارداد بانک در این طرح (گروه انتخاب الکترونیک، گروه لوازم خانگی پاکشوما و مجموعه آقای فرش) حداقل به میزان ۴۵۰ میلیون ریال، علاوه بر دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج از تسهیلات مرابحه در این طرح به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال بهره‌‌مند شوند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات پس از ثبت نام وام ازدواج در سامانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و انتخاب بانک تجارت برای دریافت این وام به شعب بانک مراجعه کرده و هریک از زوجین پس از دریافت وام ازدواج می‌توانند با مراجعه به سایت شرکای تجاری این طرح شامل گروه انتخاب الکترونیک، گروه لوازم خانگی پاکشوما و مجموعه آقای فرش و خرید کالا به میزان حداقل ۴۵۰ میلیون ریال و دریافت فاکتور خرید، برای دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی طرح زوج مهر به شعبه بانک تجارت مراجعه کنند. سود طرح تسهیلاتی زوج مهر۱۵ درصد با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه بوده که از همه شعب بانک تجارت در سراسر کشور قابل دریافت است. زوج‌‌های متقاضی دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تسهیلات طرح زوج مهر می‌توانند اطلاعات کامل از شرایط دریافت تسهیلات مذکور را از پایگاه اطلاع‌‌رسانی بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir دریافت کنند.