مدیرعامل شرکت شالوده فولاد آسیا با اشاره به مطلب فوق و با بیان مزایای استفاده از سازه‌های سبک در صنعت ساختمان گفت: تولیدات تولوس براساس استانداردهای روز اروپا بوده و بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

مهدی عرب‌عامری اظهار کرد: شرکت شالوده فولاد یکی از شرکت‌های عضو کنسرسیوم شالوده است که با هدف احداث واحدهای پیشرفته تولید سازه‌های سبک و سازه‌های فولادی سنگین با بهره‌گیری از فناوری روز دنیا در سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت شالوده فولاد آسیا افزود: این مجموعه از سال ۱۴۰۰ تصمیم به ساخت ساختمان‌های پیش‌ساخته با استفاده از فناوری مدرن با برند «تولوس» گرفته  است.

وی بیان کرد: تکنولوژی که از آن استفاده می‌شود، خدمات مهندسی ساختمان با آخرین متد و روش صنعتی‌سازی ساختمان در خاورمیانه است.

مدیرعامل شرکت شالوده فولاد آسیا گفت: این محصولات با کمترین میزان مصرف آب در روش صنعتی‌سازی ساختمان و مونتاژ سریع، بی‌صدا و کمترین دستبرد به طبیعت تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: افزایش حامل‌های انرژی و ضرورت استفاده از مصالح نوین با عایق‌های حرارتی و برودتی برای جلوگیری از هدررفت انرژی، کمبود نیروی انسانی ماهر و افزایش دستمزد و نیروی انسانی کارآمد و حرفه‌ای، افزایش هزینه‌های حمل و نقل و بارگیری و تخلیه مصالح که باعث افزایش قیمت بهای تمام شده ساختمان می‌شد، عدم رضایت مشتریان ساختمان‌های سنتی در محصول نهایی به دلیل نبود کنترل کیفیت، عدم تعویض در ارائه خدمات و تولید به دلیل تغییرات جوی و آب و هوایی در سیستم‌های صنعتی و پیش‌ساخته، افزایش میزان بلایای طبیعی مانند زلزله و رانش زمین و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن، کاهش زمان بازگشت سرمایه به دلیل سرعت بالای ساخت و نصب محصول، عدم تغییر هزینه نهایی نسبت به پیش‌بینی بودجه اولیه به دلیل سرعت برای ساخت، عدم محدودیت در ارائه سبک‌های معماری با سلایق مختلف مشتریان، هزینه نگهداری کمتر به دلیل استفاده از مواد سازگار با محیط زیست و قابلیت جابه‌جایی و انتقال به مکان دیگری پس از نصب از جمله دلایل ایجاد این فناوری بوده است.

عرب‌عامری افزود: استفاده از این محصول امکان بهره‌گیری از نیروهای تحصیل‌کرده نسل امروزی را میسر کرده و سبب کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌شود و می‌تواند در حوادث غیرمترقبه یک پشتیبان خوب برای دولت‌ها باشد.

مدیرعامل شرکت شالوده فولاد آسیا گفت: تسریع در ایجاد اماکن گردشگری (راه‌اندازی سریع مجموعه‌های گردشگری و اقتصادی) و تسریع در شروع پروژه‌های عمرانی کلان کشور با جایگزین کردن تجهیز کارگاه صنعتی نسبت به سنتی از جمله مزایای این محصولات است.

وی ادامه داد: برای توسعه نیازمند حمایت دستگاه‌های حاکمیتی و همکاری واحدهای ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها هستیم. عرب‌عامری بیان کرد: با توجه به رشد منفی جمعیت و کاهش کمیت نیروی انسانی، استفاده از مهندسان تحصیل‌کرده دانشگاهی منجر به افزایش کیفیت نیروی انسانی و محصول نهایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شالوده فولاد آسیا گفت: با توجه به نیروی انسانی ارزان و تولید محصولات پایه ساختمانی در ایران و پایین بودن ارزش پول ملی و کیفیت قابل قبول و تولید براساس استانداردهای روز اروپا، محصولات تولوس در منطقه قابل رقابت خواهند بود.

0 نفر این پست را پسندیده اند