مهدی مدیرفلاح افزود: با راه‌اندازی این خط ماژول‌های ال‌ای‌دی چراغ‌های دو خودروی ۲۰۷ و کوئیک در داخل کشور ساخته شد. وی در پاسخ به این سوال که حجم تولید خودروی ۲۰۷ چقدر است، گفت: تیراژ تولید چراغ روز خودروی ۲۰۷، روزانه ۴۰۰ عدد است. وی در خصوص میزان تولید چراغ روز خودروی کوئیک یادآور شد: در این روزها تیراژ تولید چراغ کوئیک ۲۰۰ عدد است که پیش‌بینی می‌شود این میزان به روزانه ۷۰۰ عدد برسد.

رئیس پشتیبانی مهندسی گروه چراغ با اشاره به اهمیت تامین و تولید قطعات خودرویی در داخل کشور گفت: با داخلی‌سازی این قطعات علاوه بر افزایش کیفیت محصولات که به مراتب بهتر از محصولات وارداتی است، صرفه‌جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای نیز شده است.

مدیرفلاح در پاسخ به این سوال که طی چه مدت فرآیند ساخت این قطعات در داخل کشور به نتیجه رسیده، گفت: زمان مفید طراحی سازو‌کارهای داخلی‌سازی این قطعات، طی هشت ماه انجام شده است. وی در پاسخ به این سوال که پیش از داخلی‌سازی، کدام کشورها تامین‌کننده این قطعات بودند، گفت: پیش ازاین اغلب ماژول‌های ال‌ای‌دی از کره و در مرتبه بعدی از چین وارد می‌شدند.

 به گفته وی با توجه به استانداردهایی که از سوی اداره استاندارد تعیین می‌شود، تمامی ‌خودروها باید چراغ روشنایی روز داشته باشند. وی در توضیحات بیشتری افزود: یکی از اجزای تشکیل‌دهنده این چراغ‌ها کامپوننت‌های الکترونیکی هستند که این کامپوننت‌ها به صورت وارداتی هستند.

مدیر‌فلاح در همین رابطه افزود: برخی تولیدکنندگان در داخل، چراغ‌های روز را وارد می‌کنند، اما کروز توانسته با طراحی و ساخت قالب و سایر تجهیزات ماژول‌های ال‌ای‌دی، این چراغ‌ها را در داخل کشور تولید کند که باعث صرفه‌جویی ارزی شده است.

شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین قطعه‌ساز کشور در سال‌های اخیر کلیه چراغ‌های تولیدی خود را با استفاده از نوین‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی، تولید و بومی‌سازی کرده است و در تامین گستره عظیمی ‌از چراغ خودروهای داخلی ایران‌خودرو، سایپا، پارس خودرو و گروه بهمن نقش بسزایی دارد. کروز سالانه بیش از ۳/ ۵ میلیون چراغ برای خودروسازان و خدمات پس از فروش تولید می‌کند که با توجه به بومی‌سازی این محصول، منجر به کاهش چشم‌گیر خروج ارز از کشور شده است. در ساخت چراغ علاوه بر ظاهر و زیبایی، قابلیت‌های ایمنی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از ۸۵ استاندارد ملی اجباری خودرو، ۱۷ استاندارد آن متعلق به چراغ است و کروز توانسته همه استانداردهای لازم را کسب کند که روی چراغ‌ها حک شده است. کلیه چراغ‌های تولیدی مطابق استانداردهای روز و دارای تاییدیه اروپا هستند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند