مدیرعامل شرکت آدوراطب گفت: گروه کوبل گروهی سلامت‌محور است که ارتقای سطح سلامت جامعه را رسالت خود قرار داده است؛ این گروه شامل شرکت‌های آدوراطب در بخش توزیع دارو، داروسازی دکتر عبیدی و کوبل دارو در بخش تولید و تامین داروی باکیفیت است.

محسن فیاض‌دستجردی افزود: روزانه بیش از ۵/ ۴ میلیون بیمار مبتلا به بیماری‌های غیر‌واگیر و سالانه بیش از ۸۰ میلیون از علائم بیماری حاد توسط داروهای این گروه مورد درمان و التیام قرار می‌گیرند؛ ما همواره با اتکا بر اعتماد پزشکان، داروسازان و بیماران در تلاشیم تا با تولید و تامین داروی باکیفیت و ارائه راهکارهای نوین درمانی در کنار کادر درمان، سطح سلامت جامعه را ارتقا دهیم، اما چرخه کامل دارو (یعنی تامین، تولید و توزیع دارو) بدون توجه به کیفیت توزیع دارو امکان‌پذیر نیست؛ در این راستا، شرکت آدوراطب در راستای توزیع باکیفیت، سریع و عادلانه دارو اقدام به ساخت مرکز توزیع کاملا مدرن و پیشرفته مبتنی بر استاندارد‌های روز دنیا در شهر اهواز کرده است.

مدیرعامل شرکت آدوراطب در ادامه با تاکید بر اهمیت دسترسی سریع و ساده بیماران به دارو گفت: آنچه در شرکت آدوراطب اهمیت دارد، توزیع باکیفیت دارو و دسترسی تمامی ‌بیماران به دارو است. در این راه، با افتتاح مرکز جدید توزیع دارو در اهواز، شرکت آدوراطب بیش از ۵۰۰ قلم از انواع دارو و تجهیزات درمانی را در تمامی ‌استان خوزستان طی کمتر از ۲۴ ساعت از زمان ثبت درخواست به مراکز درمانی و داروخانه‌ها تحویل خواهد داد.

دستجردی با تاکید بر توزیع عادلانه دارو در سراسر کشور گفت: خوزستان با ۷/ ۴میلیون نفر، پنجمین استان کشور از لحاظ جمعیت است؛ مرکز توزیع داروی اهواز یکی از پیشرفته‌ترین مراکز توزیع شرکت آدوراطب است که در زمینی به مساحت ۴/ ۴ هزار مترمربع با ۲۶۰۰ مترمربع فضای اداری و انبار ساخته شده است؛ انبار این مرکز بیش از ۹۳۲ پالت از انواع دارو گنجایش دارد؛ این مرکز با به‌کارگیری آخرین استانداردهای روز دنیا و با برنامه‌ریزی دقیق طی مدت دو سال به بهره‌برداری رسیده و دارای ناوگان جدید و مجهز به تمامی‌ تجهیزات به‌روز و استاندارد توزیع با کیفیت دارو است.

وی با اشاره به اهمیت مسائل زیست محیطی در آدوراطب گفت: آدوراطب دوستدار محیط زیست است؛ در همین راستا، تمام سیستم‌های تهویه مطبوع، اسپیلت‌ها و سردخانه در این انبار از نوع گاز مُبَرد R۴۰۷ و R۴۱۰ است که دوستدار محیط زیست است.

دستجردی با تاکید بر تامین نیروی انسانی بومی ‌در تمامی‌ مراکز آدوراطب گفت: در این مرکز، به‌صورت ۱۰۰ درصد از توان بومی ‌استفاده شده و در حال حاضر، به‌صورت مستقیم برای ۴۸نفر اشتغال‌زایی داشته و فرصت‌های فراوانی را برای اشتغال‌زایی غیرمستقیم فراهم کرده است.

از دیگر سخنرانان این مراسم، سیدکریم حسینی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی‌ بود.  وی گفت: شرکت آدوراطب می‌تواند به رفع محدودیت‌های مربوط به حوزه دارو برای مردم عزیز این استان کمک بسیاری کند و ما قدردان تلاش‌های این شرکت برای افتتاح مرکز توزیع اهواز و اشتغال‌زایی برای مردم استان هستیم.

گنجی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان خوزستان ضمن تشکر از شرکت آدوراطب که در راستای سیاست‌های سازمان غذا و دارو گام بر‌می‌دارد، گفت:  امیدواریم این اقدام شایسته شرکت آدوراطب، نقطه عطفی برای حضور دیگر شرکت‌های خصوصی در استان خوزستان باشد تا با مشارکت فعالان حوزه از محرومیت‌های استان کاسته شود. شرکت پخش سراسری آدوراطب (سهامی‌خاص) در سال ۱۳۸۷ تاسیس شد و فعالیت خود را با هدف توزیع و فروش کالاهای دارویی و بهداشتی آغاز کرد. در حال حاضر آدوراطب به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خصوصی توزیع‌کننده محصولات دارویی و چهارمین شرکت برتر این صنعت، با ۲۵ مرکز توزیع در سطح کشور و ارائه خدمات به بیش از ۱۲ هزار داروخانه و مرکز درمانی، جهت توزیع مناسب دارو در حمایت از بیماران ایرانی، مشغول به فعالیت است.

شرکت آدوراطب در کنار داروسازی دکتر عبیدی و کوبل دارو یکی از شرکت‌های گروه کوبل است که به عنوان شرکت پخش سراسری، ماموریت توزیع با کیفیت دارو به بیش از ۱۲ هزار داروخانه، بیمارستان و مرکز درمانی در سراسر کشور را به عهده دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند