مدیر کوره بلند شرکت با بیان اینکه کوره بلندهای ذوب آهن اصفهان با مجموع حجم ۵ هزار مترمکعب، در سال‌های اخیر نوسازی و بازسازی شده است، گفت: نیروهای توانمند مدیریت کوره بلند با بهره‌گیری از تخصص‌های خود و مصارف بهینه مواد اولیه توانستند این رکورد را ثبت کنند. همایون صمیمی  افزود: آخرین رکورد ۳۰ روزه مربوط به فروردین ۱۳۹۳ با تولید ۲۵۷ هزار تن بود که در اردیبهشت سال جاری این رکورد به ۲۶۱ هزار تن ارتقا یافت.  وی کسب این رکورد را پیامد تلاش و برنامه‌ریزی‌های همه حوزه‌های شرکت عنوان و تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اردیبهشت با کمترین اختلال و توقفات در کوره بلندها و با بیشترین بهره‌گیری از امکانات و مواد اولیه موجود توانستیم به این مهم دست یابیم. سرپرست کوره بلند شماره ۳  ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: کوره بلند شماره ۳ با حجم ۲ هزار متر مکعب و تولید چهار هزار تن چدن در شبانه‌روز با مصرف ۵۰۰ کیلوگرم کک به ازای تولید یک تن چدن در حال فعالیت است.

محسن اسدی از برنامه‌ریزی برای کاهش مصرف کک در این کوره بلند خبر داد و تاکید کرد: با افزایش مصرف و بهره‌مندی از گاز خروجی کوره بلند و مصرف کک ریزه در مصارف صرفه‌جویی خوبی انجام خواهد شد. وی با بیان اینکه از ماه جاری تزریق پودر زغال را در دستور کار قرار دادیم گفت: در آینده مصرف کک برای تولید یک تن چدن  را تا سطح ۴۸۰ کیلو کاهش خواهیم داد.

سرپرست کوره بلند شماره ۲ نیز با بیان اینکه در این کوره بلند توقفات غیربرنامه‌ای نداشتیم گفت: با چندین طرح خلاقانه و نوآورانه که توسط همکاران تلاشگر در اتاق فرمان ارائه شد توانستیم ظرفیت باردهی به کوره و سرعت بارگیری را نیز افزایش دهیم. محمدرضا شانه رکورد ۷۰ بار در یک شیفت در کوره بلند شماره ۲ را پیامد تلاش و طرح‌های خلاقانه همکاران در این قسمت عنوان کرد و افزود: با مصرف بهینه، استفاده از کک برای یک تن چدن  را به کمتر از ۵۰۰ کیلو کاهش و بهره‌وری تولید کوره بلند شماره ۲ را نیز افزایش دادیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند