رستم قاسمی افزود: ما سعی می‌کنیم مسیر همکاری مشترک بین این صنعت مادر را با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تسهیل و مشکلات موجود را برطرف کنیم. در این بازدید، محمدرضا کجباف مدیر بازاریابی و فروش داخلی شرکت ذوب آهن در خصوص مسائل موجود در تعاملات با راه آهن جمهوری اسلامی گزارشی ارائه کرد.

تشریح اقدامات ذوب‌آهن در حوزه تنوع زیستی

جدای از مبحث فوق این شرکت در همایش روز جهانی تنوع زیستی حضور داشت. این همایش  همزمان با روز جهانی تنوع زیستی با حضور مدیران صنعتی و فعالان اقتصادی زیست محیطی استان، اعضای هیات علمی دانشگاه، نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد و کارشناسان حفاظت محیط زیست استان، در تالار اجتماعات محیط‌بان اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان برگزار شد.

معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب‌آهن اصفهان در این همایش با تشریح اقدامات این شرکت در حوزه محیط زیست با رویکرد محیط زیست طبیعی و حفاظت از گونه‌های جانوری و گیاهی گفت: ایجاد و نگهداری ۱۶ هزار و ۵۰۰  هکتار فضای سبز منحصر به فرد توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان علاوه بر دارا بودن کارکردهایی نظیر کاهش عوامل آلاینده هوا ناشی از منابع آلاینده مستقر در منطقه و ایجاد محیط با‌طراوت برای کارکنان، دارای نقشی بی‌بدیل در استقرار گونه‌های گیاهی و جانوری به عنوان یک آشیان زیستی در جهت حمایت از تنوع زیستی است. مهدی بهرامی وجود دریاچه قایقرانی و حوضچه‌های نگهداری پساب شرکت را که بعضا پذیرای بسیاری از گونه‌های جانوری و از جمله پرندگان مهاجر است از امکانات شرکت در حوزه حمایت از تنوع زیستی دانست و به حمایت معنوی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن از تمساح پوزه کوتاه ایرانی (گاندو) اشاره و بر آمادگی این شرکت در حمایت و مشارکت در برنامه‌های مرتبط با محیط زیست طبیعی و حمایت از تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکید کرد.

ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز با اشاره به شعار روز جهانی تنوع زیستی سال‌جاری «ساخت آینده‌ای مشترک برای همه اشکال زندگی» گفت: ما برای اینکه حق حیات را برای همه اشکال زندگی و نه فقط انسان ایجاد کنیم باید نگرش خود را تغییر دهیم.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان به نقش صنایع در حوزه تنوع زیستی و حمایت از گونه‌های جانوری و گیاهی پرداخت و مشارکت صنایع در حوزه محیط زیست طبیعی و حمایت از برنامه‌های تنوع زیستی را خواستار شد. وی افزود: امید است با اشاعه فرهنگ حفظ تنوع زیستی و محیط زیست بتوانیم وظیفه‌ای  را که نسبت به نسل‌های آتی داریم به سرانجام برسانیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند