مدیرعامل شرکت فولاد اقلید با اشاره به اینکه «فولاد اقلید پارس» با ظرفیت اسمی سالانه یک‌ میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی طراحی‌ شده است، گفت: جانمایی واحد احیای مستقیم این شرکت با توجه به فاصله ۶ کیلومتری تا ایستگاه راه‌آهن، وجود خط انتقال گاز فشارقوی (خط انتقال گاز به ارمنستان) و همچنین دسترسی مناسب به جاده‌های مواصلاتی و فاصله مناسبی که اقلید با مراکز استان‌های یزد، فارس و اصفهان دارد، در ۱۴ کیلومتری شهرستان اقلید انجام گرفت و یکم دی‌ماه ۱۴۰۰ زمین ۱۰۰ هکتاری کارگاه تحویل گرفته شد.

رضا شریفی با تاکید بر اینکه مسائل زیست‌محیطی در صدر اولویت سرمایه‌گذاران و مجموعه شرکت قرار دارد، گفت: میزان سرمایه‌گذاری این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان خواهد بود که بخشی از آن از طریق دریافت تسهیلات بین‌المللی و بخشی دیگر از طریق شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) تامین خواهد شد که سهامداران شرکت محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید با پیش‌بینی مدت‌زمان ۳۶ ماهه برای اجرای پروژه افزود: رویکرد شرکت‌ «ومعادن» به‌عنوان سهامدار ۵۱ درصدی، توجه به کل زنجیره و اجرای کامل همه حلقه‌های زنجیره است و با توجه به سودآوری و صرفه اقتصادی که در این رویکرد وجود دارد، برنامه‌ریزی برای تکمیل حلقه‌های دیگر زنجیره و اجرای پروژه‌های زنجیره فولاد در این شهرستان و در سطح استان فارس در دستور کار قرار دارد.

شریفی با اشاره به انعکاس خبر مهم امضای تفاهم‌نامه خرید پساب میان شرکت فولاد اقلید پارس با آبفای استان فارس در جلسه با استاندار و دیگر صنایع مشغول در استان گفت: چالش کم‌آبی چالش مهمی در کشور به حساب می‌آید و اگر با برنامه‌ریزی و مدیریت در راستای استفاده درست از این مایه حیات پیش نرویم، حتما با بحران مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه استفاده از پساب فاضلاب شهرها برای مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز  یک راهکار موثر در مدیریت مصرف آب به شمار می‌رود، گفت: ایجاد یک واحد صنعتی که بتواند نیاز آبی خود را از پساب تهیه کند و هیچ چشم‌داشتی به آب‌های زیرزمینی و آب شرب نداشته باشد، برای ثبات اقتصادی، امنیت اجتماعی و برقراری عدالت اجتماعی منطقه بسیار لازم و ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه تمام ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی که با همت گروه پیشرانان پیشرفت ایران قرار است تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسند در راستای تحقق عدالت اجتماعی و گسترش اقتصاد بدون نفت در نقاط مختلف کشور است، افزود: تمامی این پروژه‌ها عمدتا در مناطق کمتر توسعه‌یافته در نظر گرفته‌ شده‌اند که فولاد اقلید پارس نیز یکی از آنهاست. شریفی به اخذ جواز تاسیس کارخانه در ایام نوروز ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند سرعت انجام مناسبات اداری را که ممکن است ماه‌ها انجام آن زمان ببرد، ولی در این شرکت با تلاش‌های شبانه‌روزی و حمایت‌های نماینده اقلید، با سرعت قابل‌توجهی به سرانجام رسیده است، ملاک صداقت ما قرار دهند و با اعتماد به این خدمتگزاران خود اجازه دهند گذشت زمان نیت حسنه، عزم راسخ و اراده جهادی ما را به آنها ثابت کند. وی با بیان اینکه مردم منطقه از بابت آب خیالشان راحت باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در استانداری فارس امضا شده است، آبفای شهرستان ۶۰ لیتر بر ثانیه از ۱۴۰ لیتر بر ثانیه خروجی پساب خود را به فولاد اقلید پارس می‌فروشد.

شریفی تاکید کرد: مجموعه شرکت فولاد اقلید و تمامی سهامداران شرکت، بیانات مقام معظم رهبری و شعار سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند تا با تولید دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرینی پایداری را در درازمدت رقم بزنند و با تولید محصولات باکیفیت علاوه بر تامین نیازهای داخل، با حضور در بازارهای جهانی، ارزآوری مناسبی نیز برای کشور به ارمغان آورند.

وی با اشاره به توانمندی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به‌عنوان سهامدار عمده شرکت فولاد اقلید، ابراز امیدواری کرد که با پتانسیل و سابقه درخشان این هلدینگ بزرگ در پیشبرد طرح‌های کلان معدنی و فولادی در اقصی نقاط کشور، مردم شریف و ولایتمدار اقلید حلاوت این خدمت را بچشند و از گشایش‌های اقتصادی و رشد فرهنگی که ایجاد خواهد کرد، بهره‌مند شوند.

شریفی در پایان با اشاره به امیدافزایی شرکت فولاد اقلید در میان مردم منطقه و امیدوار کردن جوانان اقلیدی به اشتغال و تشکیل زندگی در موطن آبا و اجدادی خود تصریح کرد: همواره از خداوند متعال خواسته‌ام که این روزنه امید را روشنی‌ بخشیده و با تیم جوان و متخصصی که در مجموعه فولاد اقلید ما را همراهی می‌کنند، اتفاقات مهم و خوبی را در شمال استان فارس رقم زنیم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند