در این میان بانکداری دیجیتال و اقتصاد دیجیتال مباحثی هستند که خصوصا در سال‌های اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌های مختلف و از همه مهم‌تر تغییر سبک زندگی همه مردم، مورد توجه و استقبال قرار گرفت و بیش از پیش نیاز آن احساس شد. اقتصاد دیجیتال در کشور ما نیز چند سالی است که جزو اولویت‌های بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی قرار گرفته و زیرساخت‌های آن بنا شده است. یکی از ارگان‌هایی که به طور مستقیم با این موضوع سر و کار دارد، نظام بانکی کشور است. نظام بانکی جزو مولدهای موثر در پیشرفت چرخه اقتصادی هر کشور است که در جامعه امروزی این نهاد باید بیشترین تغییرات و به روز رسانی را در ارائه خدمات بانکی و اقتصادی داشته باشند. مدیرعامل بانک ایران زمین در این خصوص می‌گوید: کلید ارائه خدمات بانکداری دیجیتال از سال‌ها پیش در این بانک زده شد. با تشکیل تیم‌های متخصص از همکاران فعال در بانک و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه و همچنین سفر به کشورهایی که در زمینه ارائه خدمات بانکداری دیجیتال صاحب نظر بودند و بررسی عملکرد آنان، توانستیم نیاز مشتریان را بسنجیم و خدماتی درخور شأن آنان ارائه بدهیم.

عبدالمجید پورسعید تقویت اقتصاد دیجیتال در کشور را عامل اصلی توسعه کسب‌وکار در کشور دانست و افزود: در عصری که کسب و کارها فارغ از هیچ خط‌کشی و مرزی در کل دنیا در حال فعالیت هستند، ما به عنوان یک نهاد مالی تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا در جهت حمایت از این کسب و کارها که بیشترین قشر فعال در این زمینه جوانان کشورمان هستند، قدم برداریم. پورسعید خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی اولین نئوبانک واقعی در کشور که با همکاری شرکت‌های وب و این بانک پایه‌ریزی شده است، جامعه وسیعی از کسب و کارهای نوپا می‌توانند با خیالی آسوده در فضایی امن سرمایه‌گذاری و فعالیت کنند. مدیرعامل بانک ایران زمین در خصوص نئوبانک گفت: نئوبانک ایران زمین اولین نئوبانک واقعی کشور خواهد بود، زیرا در تعریف این خدمت می‌توان گفت که بانک ایران زمین بستری را برای مشتریان شرکت‌هایی همچون‌های وب فراهم کرده است که آنها بتوانند در این فضا خدمت مورد نیاز خود را دریافت کنند. اینکه صرفا بخواهیم چند خدمت بانکی که همه مشتریان در طول روز از آن استفاده می‌کنند را ارائه کنیم تعریف کاملی از نئوبانک نیست.

وی فعالیت اقتصادی امروزی را مبتنی بر شبکه‌های مجازی بیان کرد و افزود: کسب وکار‌ها در حال تغییر و تبدیل به یک فضای دیجیتالی هستند. در نتیجه اقتصاد امروز اقتصادی دیجیتالی است که از طریق شــبکه‌های اجتماعی این امکان را به کســب وکارها می‌دهد تا ارتباط مســتقیم بین بانک و مشتریان برقرار کنند و این یک امتیاز مثبت برای دو طرف خواهد بود که در محیطی متفاوت و جذاب فعالیت کنند و به سمت پیشرفت و رونق بیشتر اقتصادی کشور قدم برداشته شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند