کسری غفوری با بیان اینکه از زمان عقد تفاهم‌نامه تسریع در ساخت کارخانه تولید کنسانتره، تمامی اقدامات حقوقی-قراردادی، عمرانی و ساخت‌و‌ساز، مکانیکال و سایر جنبه‌های فنی و پیگیری ارسال تجهیزات از شرکت‌های طرف قرارداد داخلی و خارجی مطابق برنامه پیش رفته است، افزود: قرارداد تامین تجهیزات اصلی پروژه مربوط به سیستم خردایش با شرکت NCP آفریقای جنوبی، قرارداد تامین و ساخت تجهیزات اصلی بخش انتقال و انبارش مواد (شامل تجهیزات نوارنقاله‌ها‌ی ناحیه سنگ‌شکن، استکر و ریکلایمر)  با  شرکت  DHHH چین، قراردادهای تامین تجهیزات توزیع و انتقال نیرو با شرکت تامین‌کننده داخلی و قرارداد ساخت باقیمانده تجهیزات سازه مسیر انتقال و... در پی تفاهم‌نامه تسریع در اجرای پروژه، نهایی شده و مطابق آخرین صورت فعالیت پروژه در بهمن ماه، رشد ۵درصدی در روند پیشرفت فیزیکی پروژه گزارش شده است.

وی افزود: پروژه احداث کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن در خواف، به دلیل تاثیر غیرقابل انکار آن در پایدارسازی تولید، در ماموریت فولاد خراسان جایگاه ویژه‌ای دارد و البته به عنوان مکمل و بلکه پایه سایر حلقه‌های زنجیره ارزش و کاهش خام‌فروشی ذخایر معدنی، تکمیل آن رسالتی ملی است که سهامداران عمده و مدیریت مجتمع فولاد خراسان آن را به عنوان هدفی راهبردی در دستور کار قرار داده و پیگیری می‌کنند.

گفتنی است پروژه احداث کارخانه سنگ آهن فولاد خراسان با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که از آذر ماه ۱۴۰۰ اجرایی شده، قرار است ظرف مدت ۲۴ماه به بهره‌برداری برسد. با ساخت این کارخانه، با ظرفیت تولید سالانه ۵/ ۲میلیون تن کنسانتره، خراسان رضوی نخستین منطقه‌ای خواهد بود که همه حلقه‌های تولید فولاد از سنگ آهن تا محصول نهایی را در یک استان تکمیل کرده است.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند