بابک شکارچی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون برنامه‌ای با این حجم امتیاز نداشتیم؛ اظهار کرد: آموزش مجازی تازه‌های کرونا -۲۰۲۲ یک برنامه تجمیعی بوده که دارای ۱۶ امتیاز  است و برخلاف سایر برنامه‌های آموزشی که صرفا پنج گروه هدف را در برمی‌گرفت، در این بسته آموزشی گروه هدف تمام رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند که در نوع خود تکرار‌نشدنی است.

وی افزود: با توجه به  نیاز جامعه پزشکی و خدمات‌دهندگان سلامت؛ رایزنی‌های متعددی با اداره کل آموزش مداوم انجام داده و سرانجام این فرصت ایجاد شد تا با برگزاری چنین برنامه‌ای بتوانیم جدیدترین تغییرات حاصل شده اعم از شناخت، تشخیص و درمان کووید- ۱۹ را به همکاران ارائه دهیم.

وی ادامه داد: با رویکردی متفاوت و براساس طبقه‌بندی مطالب اعم از اینکه کرونا چگونه آغاز شد و روند درمان و تغییرات حاصل از آن تا کنون به چه شکلی بوده است؛ به ارائه آخرین یافته‌ها به شرکت‌کنندگان پرداخته‌ایم.

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد فوق‌الذکر به مشکلات پس از کرونا  اعم از توانبخشی‌ها و مسائل روانی نیز توجه داشته و  به مبحث واکسیناسیون به‌طور گسترده پرداخته شده است.

شکارچی با اشاره به اینکه بسته آموزش مجازی تازه‌های کرونا-۲۰۲۲ محدودیت ظرفیت ندارد؛ گفت: شرکت‌کنندگان پس از ثبت نام با مشاهده ویدئوهای آموزشی می‌توانند به سایت وزارت بهداشت مراجعه کرده و در آزمون مربوط به این برنامه شرکت و امتیاز خود را دریافت کنند که پس از اتمام مشاهده ویدئوهای آموزشی باید برای آزمون اقدام کنند.

وی یادآور شد: تمامی رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی از ۱ تا ۲۷ اسفند جاری فرصت دارند تا با ثبت‌نام و شرکت در این بسته آموزشی خود را برای آزمون و کسب ۱۶ امتیاز آماده کنند که پس از اتمام ویدئوهای آموزشی تا سه مرتبه امکان شرکت در آزمون مربوطه را دارند و سامانه ۱۶ امتیاز را به شرکت‌کنندگانی اختصاص می‌دهد که شروع و اتمام ویدئوهای آموزشی را در خصوص آنها نمایش دهد و این بستگی به خود افراد دارد که طی یک روز می‌خواهند به تماشای ویدئوها بپردازند یا طی مدت زمان در نظر گرفته شده وقتی را برای مشاهده اختصاص دهند؛ در هر صورت سامانه شروع و اتمام مشاهده ویدئوها را برای هر شرکت‌کننده در این بسته آموزشی به ما نشان می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند