مدیرعامل بانک سینا در همایش دو روزه سراسری بازرسی بانک با بیان مطلب فوق  بازرسی و نظارت را ابزار سلامت کاری سازمان‌ها دانست و گفت: واحدهای بازرسی و نظارتی، خط قرمز هر سازمانی است و با توجه به استقلال عملکردی این واحدها، هیچ‌گاه نباید جایگاه آن تضعیف شود.

سید‌ضیا ایمانی با اشاره به نقش ارزنده بازرسی در بهبود روند فعالیت‌های بانکی افزود: بازرسان باید با حضور در شعب علاوه بر بررسی دقیق میزان انطباق عملیات شعبه با اهداف کلان بانک، رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی را بررسی و گزارش لازم را به اطلاع مدیران ارشد بانک برسانند.

مدیرعامل بانک سینا  در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد بانک سینا در ۱۰ ماه سال جاری بیان کرد: به‌رغم رقابت تنگاتنگ شبکه بانکی و مشکلاتی که در سیستم پولی و بانکی کشور در حوزه اقتصاد وجود داشت، بانک سینا توانست از همه فرصت‌های موجود بهره کامل را ببرد و شرایط مناسبی را تجربه کند. وی افزود: آمار و اطلاعات بیانگر ارتقای تمام شاخص‌های عملکردی بانک سینا است و اهدافی که در بودجه سال ۱۴۰۰ در مجمع بانک تنظیم و تصویب شده بود، در ۱۰ ماه گذشته و قبل از پایان سال جاری محقق و قابل دسترس‌ شد‌ که خود موفقیتی بزرگ است.

ایمانی مطالبات بانکی را پاشنه آشیل مشکلات بانکی دانست و گفت: خوشبختانه با اجرای برنامه‌های نظارتی و پیشگیرانه مناسب، همچنین کنترل مطالبات و متوازن‌سازی منابع و مصارف، نسبت مطالبات معوق در این بانک ۵/ ۲درصد است که عملکرد خوب بانک سینا را در این حوزه نشان می‌دهد و جزو معدود بانک‌های پیشرو به شمار می‌آید.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به عدم انجام فعالیت‌های شرکت‌داری از سوی این بانک خاطرنشان ساخت: ۷۵درصد از درآمدهای این بانک ناشی از اعطای تسهیلات و منطبق بر وظایف ذاتی بانک‌ها مبنی بر جمع‌آوری وجوه نقد و قراردادن آن در اختیار کسانی است که توان کار و برگشت وجه را به چرخه اقتصاد داشته باشند.

در ادامه این همایش، جلائی، مدیر بازرسی بانک سینا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت عملکردی این مدیریت، بانک سینا را جزو بانک‌های شفاف و کم حاشیه برشمرد و گفت: همکاران بانک سینا همواره در اجرای دستورالعمل‌ها و قوانین نظارتی، عملکرد مطلوبی داشته و خوشبختانه با وجود همکاران مومن و متعهد و پیاده‌سازی قوانین پیشگیرانه شاهد کمترین تخلفات در بانک هستیم.

گفتنی است در همایش دو روزه بازرسی، نکات آموزشی لازم در حوزه نظارت بانکی از سوی استادان دانشگاه و دست‌اندرکاران امر به بحث و بررسی گذاشته شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند