وی ادامه داد: پس از تملک شرکت توسط بانک سامان و با حمایت‌هایی که توسط مدیران ارشد این بانک و شرکت پرداخت الکترونیک سامان دریافت کردیم، توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و امروز به بزرگ‌ترین شرکت تعمیرات کارت‌خوان ایران تبدیل شویم.  به‌طوری‌که امروز تنها شرکتی هستیم که توانایی تعمیر تمام برندهای کارت‌خوان اعم از Pax, Verifone, Bitel, Ingenico, Newland, Talento و Sagem را داریم و محدود به برند خاصی نیست. مدیرعامل شرکت تندرنور در ادامه افزود: در سال ۹۷ و ۹۸ تصمیم گرفتیم که شرکت برند خاص خود را در حوزه کارت‌خوان داشته باشد. ازاین‌رو پس از بررسی و مطالعه فراوان و بازدیدهای متعدد با شرکت Newland که دومین تامین‌کننده دستگاه کارت‌خوان در سراسر جهان است به توافق رسیدیم و با انتقال دانش توانستیم نمایندگی این شرکت بزرگ را دریافت کنیم. سپهری در ادامه به شیوع کرونا در جهان اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۹۹ به دلیل شیوع کرونا، گرایش بسیار زیادی به سمت استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان ایجاد شد و به همین دلیل شرکت تندرنور تصمیم گرفت برای رفع نیاز داخلی، اقدام به تولید دستگاه کارت‌خوان در داخل کشور کند. به همین دلیل پس از اخذ مجوز هیات‌مدیره ما با شاپرک و وزارت صمت وارد مذاکره شدیم و درنهایت مجوز احداث کارخانه و تولید ۲۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان و ۵۰ هزار صندوق فروشگاهی در سال را دریافت کردیم و امروز در کمتر از یک سال شاهد افتتاح کارخانه و خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان شرکت تندرنور هستیم. وی  با اشاره به ظرفیت این کارخانه گفت: در حال حاضر ما ظرفیت تولید ۵۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه کارت‌خوان به ‌صورت روزانه را داریم ولی این امکان فراهم است که ظرفیت تولید تا ۱۵۰۰ دستگاه به‌صورت روزانه افزایش پیدا کند.

  تندرنور را راهی بورس می‌کنیم

حسین واعظ قمصری مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان نیز در مراسم افتتاح کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان با اشاره به توانمندی‌های بالای شرکت تندرنور، اظهار کرد: پرداخت الکترونیک سامان، سال‌ها از شرکت‌های دیگر خدمات سرویس و تعمیر و خرید کارت‌خوان دریافت می‌کرد اما با یک برنامه‌ریزی درست، مرحله‌به‌مرحله پشتیبانی دستگاه‌های کارت‌خوان خود را به شرکت تندرنور واگذار کردیم و سال پیش عملا تمامی سرویس و تعمیرات کارت‌خوان‌های پرداخت الکترونیک سامان در اختیار تندرنور قرار گرفت. وی ظرفیت شرکت پرداخت الکترونیک سامان را حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارت‌خوان عنوان کرد و گفت: درمجموع ظرفیت جامعه در حدود ۹ میلیون دستگاه کارت‌خوان است و افتتاح کارخانه شرکت تندرنور فرصت بسیار مناسبی برای این شرکت است که بتواند به ما و دیگر شرکت‌های پرداخت دستگاه بفروشد. مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان وضعیت شرکت تندرنور را ازنظر دانش و تکنولوژی بسیار مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: برنامه شرکت پرداخت الکترونیک سامان و بانک سامان براین است که با توجه به این توانمندی‌ها، شرکت تندرنور را تا سال ۱۴۰۴ وارد بورس کند.

  گام‌های موثر برای حمایت از تولید

علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان نیز در سخنانی، به گام‌های موثر بانک سامان برای حمایت و پشتیبانی از تولید اشاره کرد و گفت: بانک سامان همواره در راستای سیاست‌های اصولی و منویات نظام برای حمایت از تولید، قدم‌های عملیاتی برداشته به‌نحوی‌که امروز بیش از ۵۴درصد از پرتفوی اعتباری بانک سامان به حوزه صنعت و تولید اختصاص دارد. مدیرعامل بانک سامان، ایفای نقش برای ایجاد اشتغال، حمایت از تولید و استفاده از دانش را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: همه تلاش ما در بانک سامان این است که در جهت حمایت از تولید و تامین مالی صنعت حرکت ‌کنیم و همواره به دنبال حمایت از صنعت خواهیم بود. البته ما هرگز بدون مطالعه دست به اقدام نمی‌زنیم و منافع مجموعه را نیز در نظر می‌گیریم. معرفت به فرصت کرونا برای شرکت تندرنور اشاره کرد و گفت: از سال ۲۰۱۹ و با شیوع کرونا، استفاده از ابزارهای الکترونیک میزان پول فیزیکی را ۴۲درصد کاهش داد و امروز ۶۷درصد از پرداخت‌ها در سطح جهان از مسیر ابزارهای الکترونیک می‌گذرد و این فرصت بسیار خوبی است که شرکت تندرنور با ارائه محصولات خود به بازار، سهمی از این بازار بزرگ را در اختیار بگیرد. مدیرعامل بانک سامان، ارزش بازار ابزارهای پرداخت در جهان را حدود ۷۰ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: این بازار بزرگ می‌طلبید که ما در آن سرمایه‌گذاری کنیم و امروز ثمره این سرمایه‌گذاری را در افتتاح کارخانه تولید پوز شرکت تندرنور شاهد هستیم.

 

1 نفر این پست را پسندیده اند