حسین مهری مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و هیات عامل این بانک که برای بازدید از چند واحد صنعتی و اقتصادی در غرب مازندران، به این استان سفر کرده بودند، با حضور در شرکت چوب فشرده خزر سلمانشهر برای تکمیل این پروژه چاره‌اندیشی کرده و قول مساعدت دادند.

در این بازدید که با حضور شمس‌الدین حسینی نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد به انجام رسید، مدیران شرکت چوب‌فشرده خزر مشکلات پیش روی خود برای تکمیل پروژه یاد شده را مطرح کردند.

این شرکت سال ۱۳۸۲ در سلمانشهر برای تولید ام‌دی‌اف با روکش ملامینه زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و با پشتیبانی فنی و مالی بانک صنعت و معدن تاسیس شد، اما در طرح توسعه با وجود اجرای بخش ابنیه مجموعه جدید به دلیل نوسان‌های نرخ ارز در تامین دستگاه‌های مورد نیاز دچار مشکل شد و به بهره‌‌برداری نرسید.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در جلسه حل مشکل شرکت چوب فشرده خزر گفت: این مجموعه با حمایت مالی بانک صنعت و معدن تاسیس شد و متاسفانه سال‌هاست که در مراحل پایانی بهره‌برداری متوقف شده است و راه‌اندازی آن به دغدغه مسوولان منطقه تبدیل شده است.

مهری افزود: پیش‌بینی ما این است که این واحد بزرگ صنعتی با ۸۲۰ میلیارد ریال دیگر به بهره‌برداری برسد و ما هم تا تکمیل مجموعه همکاری می‌کنیم. پس از بازدیدی که داشتیم قرار شد تا مبلغ ۱۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات در قالب یک تفاهم‌نامه به این مجموعه پرداخت شود. مدیرعامل بانک صنعت و معدن خاطرنشان کرد: نیاز سالانه کشور به ام‌دی‌اف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب است که در حال حاضر یک میلیون مترمکعب با واردات تامین می‌شود.

 با راه‌اندازی این واحد می‌توان بخشی از نیاز کشور را تامین کرد. به همین دلیل راه‌اندازی این مجموعه برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است. وی افزود: وقتی مجموعه‌ای داریم که می‌تواند نیاز کشور به واردات را کاهش دهد به بهره‌برداری نرسیدن آن ظلم به کشور است. سعی می‌کنیم ظرف دو هفته پرداخت تسهیلات را آغاز کنیم. امیدواریم با تزریق سرمایه به این مجموعه تا پایان سال شاهد بهره‌‌برداری آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم محرومیت‌های مازندران را باید زیر برگ‌های سبز آن یافت، به ویژه غرب مازندران که از نظر صنعت فقیر است و وظیفه داریم صنایع این منطقه را پوشش دهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند