وی در تشریح ارزش پیشنهادی محصول سورتر گفت: افزایش کیفیت، تناژ و سرعت از مشخصه‌های محصول سورتر است. با استفاده از این محصول می‌توان استانداردهای غذایی را تضمین و از زیر سوال رفتن اعتبار تولید صنعت کشاورزی کشور جلوگیری کرد.

فرحناک مزیت شرکت‌های دانش‌بنیان را ایجاد یک دانش خاص و تمرکز بر آن دانست و خاطرنشان کرد: طراحی و تولید دستگاه سورتر را با تمرکز بر پسته به‌عنوان محصول مخصوص ایران آغاز کردیم. در این دستگاه از هوش مصنوعی برای تفکیک و دسته‌بندی این محصول استفاده می‌شود. وی با بیان اینکه دستگاه سورتر قابلیت استفاده برای محصولات دیگر را نیز دارد، تصریح کرد: با استفاده از دستگاه سورتر، می‌توان فرآیند تفکیک و دسته‌بندی را دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر انجام داد. ارائه خدمات مناسب به تولیدکننده و قیمت رقابتی از دیگر مزایای این دستگاه است.

فرحناک بازار سورترهای هوشمند را بازاری جدید دانست و گفت: این محصول در حال رشد بوده و به‌تازگی به بازار شناسانده شده است. خلق بازار جدیدی برای سورترهای هوشمند، تعیین میزان سهم از بازار این محصول را دشوار کرده است. وی در تکمیل سخنان خود به سورترهای معمولی اشاره کرد و افزود: فرآیند و خروجی سورترهای رنگی موجود در بازار، با دستگاه سورتر هوشمند متفاوت است. سورترهای معمولی بر اساس رنگ یا یک مشخصه ساده، تفکیک و دسته‌بندی می‌کند، اما سورترهای هوشمند شرکت ما با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، محصولات را برای تفکیک و دسته‌بندی تایید می‌کند.

فرحناک با تاکید بر این نکته که تکنولوژی‌های جدید، باید برای مشتریان شرح داده شوند تا احساس نیاز در آنها بیدار شده و متوجه اهمیت محصول شوند، گفت: تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و خشکبار و فعالان در حوزه سورتینگ دانه‌ها از مشتریان سورتر هوشمند محسوب می‌شوند. قرار گرفتن این دانش در کنار صنعت کشاورزی می‌تواند به یک هم‌افزایی بزرگ منجر شود. فرحناک با اشاره به تنوع در تولید انواع دستگاه‌های سورتر گفت: در حال حاضر سورتر پسته به تجاری‌سازی رسیده و در بازار در دسترس است.

 وی دریافت ایده اولیه طراحی و تولید سورتر پسته از سمت بازار را یک اتفاق خوب دانست و خاطرنشان کرد: همراهی یکی از تولیدکنندگان پسته در این مسیر، به شناسایی بهتر نیاز بازار، داشتن رشد ارگانیک برای شرکت و خلق هم‌افزایی منجر شد.

فرحناک از وجود چالش‌های متعدد به خصوص در مسیر رشد کسب و کار یاد کرد و افزود: چالش‌های مسیر رشد کسب و کار، از جنس نیاز شرکت برای رشد است. نیاز به سرمایه، نیروی انسانی، نیاز به ایجاد بازار و تامین فضای کار از جمله این چالش‌هاست.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند