به گفته کارشناسان، تکریم و احترام مشتری، نخستین گامی است که باید از سوی ارائه‌کنندگان خدمت به مشتریان که بانک‌ها از مهم‌ترین آنها هستند برداشته شود. به عبارت دیگر امروزه مشتریان بانک‌ها با حق انتخاب‌های متنوعی روبه‌رو هستند و ممکن است با کمترین ناملایمتی از یک بانک روی برگردانده و بانک دیگری را برای همکاری انتخاب کنند.

بر این اساس، بانک ایران‌زمین که این مهم را دریافته و احترام عملیاتی یا به عبارتی اجرای دموکراسی بانکی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده، در گام جدید خود، به اجرای طرح انتخاب در زمینه اعطای تسهیلات همت گمارده است تا مشتریان در دریافت مهم‌ترین و پرکاربردترین خدمت بانکی که همان دریافت تسهیلات است، آزادی عمل پیدا کنند و این بار متناسب با داشته‌های خود، نوع و شکل دریافت تسهیلات را برگزینند.

کارشناسان معتقدند: افزایش تعداد مشتریان، دستیابی به سود بیشتر در ازای ارائه خدمات با کیفیت و جذب و حفظ مشتریان از دغدغه‌های مستمر شرکت‌های خدمت‌رسان و از جمله بانک‌ها است و در این میان بانک‌هایی موفق‌تر خواهند بود که مشتری را جزو سرمایه با ارزش خود دانسته و با همین رویکرد، وفاداری به مشتریان و درک و تشخیص درست نیازها و انتظارات آنها را لازمه بقا و موفقیت مجموعه خود بدانند.

بانک ایران‌زمین که پیش از این طرح‌های مبتکرانه‌ای را به مرحله اجرا گذاشته است در طرح انتخاب، مشتریان را مختار ساخته است تا با افتتاح حساب حداقل به مبلغ ۵۰ میلیون ریال، تا سقف یک‌میلیارد ریال با امکان واریز و برداشت، دریافت و نرخ سود سالانه را از ۱۰ تا ۱۸درصد به دلخواه انتخاب کنند.

حداقل مدت رسوب سپرده کوتاه‌مدت در این طرح سه ماه تعیین شده است که محاسبه میانگین سپرده از تاریخ شروع طرح خواهد بود ضمن اینکه امکان واریز و برداشت از سپرده نیز برای طرح در نظر گرفته شده است. حداکثر مدت زمان استفاده از میانگین ایجاد شده برای دریافت تسهیلات دو ماه تعیین شده و اخذ وثیقه در طرح انتخاب هم طبق دستورالعمل، مقررات و سیاست‌های اعتباری بانک ایران‌زمین خواهد بود ضمن اینکه سایر شرایط افتتاح سپرده و تسهیلات نیز طبق قرارداد در زمان پرداخت تسهیلات به مشتری اعلام خواهد شد. در طرح تسهیلاتی انتخاب که از ابتدای دی ۱۴۰۰ به مدت یک سال اجرایی شده است، مشتریان این بانک خصوصی قادر خواهند بود علاوه بر تامین نیازهای مالی خود تا سقف یک‌میلیارد ریال، با توجه به نیاز و توانایی خود نوع و شکل دریافت تسهیلات را نیز به دلخواه خود انتخاب کنند و به این ترتیب علاوه بر کاهش ریسک بانک، مشتری نیز در تامین نیاز مالی و همچنین بازپرداخت اقساط تسهیلات دچار مشکل نخواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند