ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفری با اجرای طرح فولاد چابهار

مجری طرح احداث فولاد چابهار  نیز در این جلسه گفت: طرح یاد شده در سه فاز (فاز نخست تا ۱۴۰۵، فاز دوم تا ۱۴۰۹ و فاز سوم تا ۱۴۱۲) اجرا و در آن واحدهای گندله، کنسانتره، ذوب، محصولات فولادی، یوتیلیتی‌ها و زیرساختی احداث می‌شود.

مرتضی ‌هاشم‌پور ادامه داد: با اجرای کامل این طرح، برای ۱۰ هزار نفر از مردم منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد. وی  با اشاره به اقدامات انجام شده در این طرح تصریح کرد: تاکنون اقداماتی همچون دریافت افزایش سرمایه شرکت، مجوز زیست محیطی، تضمین خرید آب و تحویل موقت زمین به مساحت ۲۳۲۰ هکتار در منطقه کجو انجام شده و همچنین، موافقت‌نامه‌های مورد نیاز دیگر برای احداث طرح نیز دریافت شده است. هاشم‌پور  افزود: انتخاب مشاور برای انجام خدمات جنبی (نقشه‌برداری و ژئوتکنیک)، انجام تشریفات مناقصه انتخاب مشاور تخصصی برای احداث گندله‌سازی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در طرح مذکور است.

در این نشست، ایمان عتیقی، مدیرعامل شرکت گل‌گهر، ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت چادرملو و محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه به عنوان سهامداران طرح احداث فولاد چابهار توضیحاتی درباره روند اجرای طرح ارائه کردند.

 

 

 

0 نفر این پست را پسندیده اند