مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم اظهار کرد: پتروشیمی جم و شرکت‌های تابعه آن از جمله مجموعه‌های بی‌حاشیه و موفق هستند که این مهم با تلاش مدیران و تخصص نیروی انسانی میسر شده است. در مورد پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای شرکت نیز اتفاقات خوبی رخ داده و در حوزه تامین قطعات و تجهیزات در حال تلاش برای تسلط بر محدودیت‌های تحریمی هستیم.

علیزاده با بیان اینکه در تلاش هستیم منابع و دارایی‌های پتروشیمی‌ جم را برگردانیم، ادامه داد: روابط بین‌مجتمعی پیچیدگی‌های خاصی دارد که در حال حاضر به سوی متعادل شدن پیش می‌رود و تلاش داریم طی ماه‌های آینده این ارتباط را بهبود ببخشیم. وی با اشاره به پرونده‌های حقوقی و مطالبات سنواتی شرکت خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه‌های مهم PDH/ PP و ABS/ RUBBER پروژه‌های بهبود درون‌مجتمعی دیگری نیز در حال پیگیری است.  مدیرعامل پتروشیمی جم تاکید کرد: فعالیت شرکت پتروشیمی‌ جم بر بستر مدیریت استراتژیک دنبال می‌شود و همه تصمیم‌گیری‌ها بر محور مدیریت راهبردی است. کلیه شرکت‌های تابعه نیز در متن زنجیره ارزش پتروشیمی جم قرار دارند.  علیزاده با اشاره به میزان سودآوری و تشریح عملکرد شرکت تا پایان سال ۱۴۰۰ یادآور شد: پتروشیمی جم در بسیاری از محصولات خود از تولیدکنندگان صاحب نام است و در رده‌های اول قرار دارد.  وی با اشاره به مقاصد صادراتی و کشورهای بازار هدف محصولات پتروشیمی جم تصریح کرد: با اتخاذ تدابیری در حال تقویت بازار ترکیه و همچنین گسترش بازار کشورهای دیگر هستیم.  علیزاده با بیان اینکه پادجم نقش مهمی در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی دارد، گفت: از آنجا که پتروشیمی جم سهامدار این مجموعه صنعتی است، رسیدن پادجم به مرحله تولید محصول که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک صورت گیرد، می‌تواند اقتصاد کشور و همچنین پتروشیمی جم را منتفع کند، پادجم نیز مانند سایر پتروشیمی‌ها در مرحله ساخت تا به امروز، با دشواری‌های زیادی اعم از موانع داخلی و خارجی مواجه بوده که البته این موانع در حال برطرف شدن هستند.

وی خاطرنشان کرد: سرعت‌بخشی در اجرای پروژه‌های پتروشیمی جم در این دوره شدت گرفته است و سعی می‌کنیم با اجرای این پروژه‌ها سهم خود را در عرضه محصولات پتروشیمی بیشتر کنیم.