این بانک همواره پیشگام حوزه مسوولیت اجتماعی بوده و اقدامات مختلفی را در این زمینه انجام داده است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با مشارکت در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت تجهیزات پزشکی مختلفی اعم از دستگاه اکسیژن‌ساز، کپسول اکسیژن، مانومتر، ترالی، دستگاه ضدعفونی‌کننده محیط (UV)، تب‌سنج لیزری، پالس اکسیمتر و بارکدخوان خریداری و با هماهنگی وزارت بهداشت در اختیار مراکز بهداشتی و پایگاه‌های سلامت سراسر کشور قرار داده است.

این بانک مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال را برای تهیه ۲۵هزار قلم تجهیزات پزشکی یاد شده در جهت پیشگیری، کنترل، واکسیناسیون و درمان کرونا تخصیص داده است.

معاون بهداشت سابق وزارت بهداشت و درمان نیز ضمن تایید این اقدام منحصر به ‌فرد، بهترین راه‌حل برای مبارزه با بیماری کرونا را داشتن مسوولیت‌های فردی و اجتماعی دانسته و از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دلیل این نیت خیر تقدیر و تشکر کرده بود.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت پیشگیری از کرونا نسبت به درمان آن، تهیه تجهیزات پزشکی را یکی از موارد اصلی طرح شهید سلیمانی برشمرد.

نکته قابل توجه اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای نخستین بار در کشور با اختصاص بودجه از محل جریمه دیرکرد، اقدام به خرید اقلام مورد نیاز در زمینه پیشگیری، درمان و کنترل بیماری کرونا کرده است. خرید این اقلام نخستین گام شایسته بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای استفاده منابع حاصل از وجه التزام در حوزه مسوولیت اجتماعی و امور عام‌المنفعه به شمار می‌رود.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همچنین با امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه‌ به کادر بهداشت و درمان اقدام کرده است. به‌علاوه این بانک تا کنون بیش از ۱۰۰۰میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به دانشجویان دستیاری پزشکی پرداخت کرده است.

امید است که اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانسته باشد تا حدی خستگی این روزهای سخت را از تن کادر زحمتکش بهداشت و درمان به در برده باشد.

ناگفته نماند که فعالیت در حوزه بهداشت و درمان یکی از محورهای همیشگی فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه مسوولیت اجتماعی بوده و این بانک از آغاز فعالیت خود تا کنون اقدامات مختلفی را در این حوزه انجام داده است. مشارکت در ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی اعصاب و روان و همچنین ساخت و بازسازی ۳ خانه بهداشت در مناطق محروم و آسیب‌دیده از جمله این اقدامات است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند