وی ادامه داد: برای رقابت سالم و گشایش صنعت بیمه به تعداد شرکت‌های بیمه در کشور اضافه شده و فعالیت به سمت رقابتی‌تر شدن پیش رفته است؛ گرچه به لحاظ شاخص‌های اقتصادی این رقابت کامل نیست و نیمه متمرکز است. مظلومی ‌با بیان اینکه معیار اصلی در بیمه تعاون، توسعه کسب و کار و سودآوری است، افزود: نباید بیمه وارد ضرر و زیان شود چون نتایج آن به مردم و بیمه‌گذار بر‌می‌گردد. مظلومی‌ خاطرنشان کرد: برای ارتقای رضایت خسارت‌گیرندگان بیمه تعاون مرکز سنجش ویژه رضایت خسارت‌گیرندگان راه‌اندازی شده و این مرکز مکلف است تا زمانی که رضایت کامل بیمه‌گذاری را که خسارت دریافت کرده اخذ نکرده است پیگیر جلب رضایت وی شود و این مرکز در بیمه‌های دیگر وجود ندارد. مدیرعامل بیمه تعاون همچنین با اشاره به سهم این بیمه در صنعت بیمه کشور گفت: سهم ما نسبت به کل بیمه‌های کشور ۵/ ۱درصد است و ۴۰۰هزار نفر در ایران تحت پوشش بیمه تعاون هستند و در مجموع یک هزار نمایندگی داریم که از این تعداد ۱۰۰ نمایندگی در آذربایجان شرقی فعال هستند.

مظلومی ‌اظهار کرد: آذربایجان شرقی ۸/ ۳درصد سهم صنعت بیمه کل کشور معادل سه‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را تولید می‌کند که متوسط سهم بیمه تعاون در این استان ۷درصد است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت اپلیکیشن‌های مختلف در عرصه بیمه  گفت: ثبت‌نام بیمه به صورت آنلاین تنها ۲درصد است و باقی این سهم، به شیوه گذشته و به صورت حضوری توسط نمایندگان بیمه‌ها انجام می‌شود و در واقع ترجیح اصلی بیمه‌گذاران همان روش رایج است طوری که بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده حداکثر افزایش ثبت‌نام بیمه به صورت آنلاین به ۵درصد خواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند