عطاءالله معروفخانی با بیان اینکه همکاری دوجانبه خوبی بین صنایع دریایی و صنعت فولاد کشور بر قرار است، گفت: فولاد هرمزگان قادر به تولید فولادهای با استحکام بالا است  و هم‌اکنون نیز بخشی از گریدهای موردنیاز صنایع دریایی را تامین می‌کند.

وی با اشاره به توان بالای متخصصان داخلی و پیشرفتی که در صنایع فولادی ایجاد شده است، افزود: ما  پیشرفته‌ترین خط تولید تختال را داریم و با کیفیت‌ترین محصول فولادی را تولید می‌کنیم و می‌توانیم نیازهای مورد نیاز سایر صنایع را تولید کنیم.  مدیرعامل فولاد هرمزگان با اعلام آمادگی خود برای همکاری بیشتر با صنایع دفاعی تصریح کرد: مشتاقیم تا نیازهای صنایع دفاعی کشور مخصوصا صنایع نیروی دریایی  را با بررسی‌های کارشناسی و استفاده از دانش داخلی، بومی‌سازی و این نیازها را رفع کنیم.

امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه  در حوزه دریایی ظرفیت‌های بسیار زیادی در استان هرمزگان وجود دارد، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت‌های فولادی همکاری مستمری دارد و امیدواریم بتوانیم نیاز صنایع دریایی این استان را از هرمزگان تهیه کنیم.

دریادار ایرانی با تاکید بر توان داخل ابراز امیدواری کرد: ناوشکن بعدی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همت شرکت فولاد هرمزگان و کاملا بومی استان هرمزگان خواهد بود.

 

 

0 نفر این پست را پسندیده اند