رضا دولت‌آبادی با اشاره به این نکته که صنعت پتروشیمی ‌نیاز به سرمایه‌گذاری‌های عظیمی ‌دارد و امکان دسترسی به فاینانس، ریفاینانس و صندوق توسعه ملی نیز وجود ندارد، گفت: به همین دلایل نیاز به ابزارهای نوین تامین مالی در این صنعت کاملا به چشم می‌خورد و بانک ملت نیز با رویکرد جدیدی که دارد درصدد است تا مدل‌های مختلف ترکیبی و تلفیقی سرمایه‌گذاری را برای تامین نیازهای صنعت پتروشیمی ‌ارائه دهد.

دولت آبادی با اشاره به نقدینگی عظیمی‌که در دست مردم سرگردان است، گفت: یکی از راه‌ها برای مولد کردن این نقدینگی جلب اعتماد مردم برای سرمایه‌گذاری بیشتر در صنایع است و این امر  با ورود حاکمیت امکان‌پذیر شده است و هر درصدی که از این نقدینگی به چرخه تولید برگردد می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد.

وی با بیان این نکته که در بانک ملت منابع ارزی بسیار بزرگی به میزان تقریبا ۱۸ میلیارد یورو به صورت مطالبات از وزارت نفت وجود دارد، افزود: ما می‌توانیم ۱۰ یا ۲۰ درصد خریدهایی که صنعت پتروشیمی‌از وزارت نفت دارد را بابت تسویه بدهی بانک به عنوان فاینانس در اختیار صنعت پتروشیمی ‌قرار دهیم.

مدیرعامل بانک ملت به ارائه توضیحاتی درباره اوراق وکالت پرداخت و گفت: یک قرارداد ۱۰۰هزار میلیارد ریالی با هلدینگ خلیج فارس در خصوص انتشار اوراق وکالت در حال بررسی و اجرای نهایی است که در آن بانک ملت با استناد بر عقد وکالت این اوراق را به نام هلدینگ منتشر می‌کند و شرکت‌های مختلف زیرمجموعه هلدینگ می‌توانند برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف از این اوراق استفاده کنند.

دولت آبادی با اشاره به مدل‌های سرمایه‌گذاری دیگر از جمله شرکت پروژه‌های سهامی‌عام، گواهی سپرده‌گذاری خاص، اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام، خاطرنشان کرد: اینها همه ابزارهای جدیدی است که بانک ملت برای برآورده کردن نیازهای صنعت پتروشیمی‌ کشور در نظر دارد.

یادآور می‌شود در این همایش   ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی ‌خلیج فارس، محبی فرد معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس،  اخلاقی مدیرعامل بانک تجارت،  صیدی مدیرعامل بانک صادرات،  بلگوری مدیرعامل بانک اقتصاد نوین و جمعی از مدیران، کارشناسان و فعالان پتروشیمی‌ها و صنایع بزرگ کشور حضور داشتند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند