معاون مالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: در چشم‌انداز این شرکت مبنی بر تبدیل شدن به یکی از  هلدینگ‌های موفق پتروپالایشی  کشور، افق بلندمدتی  طراحی شده است. در این مسیر نیز گام‌های اساسی برداشته شده و سرمایه‌گذاری‌هایی نیز انجام شده است؛ مهم‌ترین استراتژی ما در این چشم‌انداز، توسعه ارزش‌ در شرکت‌های زیرمجموعه و خلق ارزش‌های مشترکی است که منافع ذی‌نفعان را به طور متوازن تامین می‌کند و به طور حتم در این راه با استفاده از پتانسیل‌های بالقوه طرفین، آینده روشنی را برای این هلدینگ رقم خواهیم زد. مهدی صرامی‌ با اشاره به اینکه پالایشگاه اصفهان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های کشور به شمار می‌رود که تنوع زیادی در محصولات دارد و سودآوری و تداوم آن با توجه به بورسی بودن؛ رهین متنوع‌سازی سبد درآمدهای عملیاتی و غیرعملیاتی است، ادامه داد: برای افزایش حاشیه سود پالایشگاه و سودآوری سهامداری، تا کنون  موفق به خرید ۴۴درصد از سهام پتروشیمی‌ اصفهان و ۱۷درصد سهام نفت سپاهان شده‌ایم. از آنجا‌که ۱۰۰درصد خوراک پتروشیمی ‌اصفهان و تقریبا تمام خوراک نفت سپاهان  از سوی پالایشگاه تامین می‌شود و محصولات بسیار متنوعی در سبد عرضه خود داریم، می‌توانیم از این فرصت در بورس نیز استفاده کنیم.

وی یکی از مزایای تبدیل شدن به پتروپالایش را دستیابی به استانداردهای زیست‌محیطی و تولید  محصولات دوستدار محیط زیست توصیف و اظهار کرد: پالایشگاه اصفهان از سال‌های گذشته همسو با برنامه‌های خود پروژه‌های زیست‌محیطی و اقتصادی زیادی را در برنامه‌های خود قرار داده است تا محصولات تولیدی‌اش را در حد  استانداردهای یورو ۴ و یورو ۵ ارتقا دهد. معاون مالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت اصفهان با بیان اینکه احداث مجتمع بنزین‌سازی یکی از طرح‌های اجرایی زیست‌محیطی-اقتصادی پالایشگاه  بود  و همچنین پروژه تصفیه گازوئیل تا سال آینده به پایان می‌رسد، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌هایی که وزارت نفت برای سال ۱۴۰۰ ابلاغ کرده است، تفاوت گازوئیل یورو با غیریورو به ازای هر بشکه، بالغ بر بیش از ۵ تا ۶ دلار خواهد بود، بنابراین با بهره‌برداری از پروژه تصفیه گازوئیل ضمن رعایت بیش از پیش استانداردهای زیست محیطی، سود‌آوری مطلوبی برای شرکت به ارمغان می‌آید. وی پروژه کاملا اقتصادی گوگردزدایی از نفت کوره را نیز از دیگر طرح‌ها معرفی و اظهار امیدواری کرد تا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 صرامی ‌تاکید کرد: بدون شک پالایشگاه‌ها به سمت پتروپالایش پیش خواهند رفت و برای دستیابی به این مهم باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهند؛ با به سرانجام رساندن پروژه‌های بهینه‌سازی، پالایشگاه‌های کشور می‌توانند افق پتروپالایش را برای خود ترسیم کنند، دراین ‌راستا پالایشگاه اصفهان نیز با هدف افزایش جذابیت شرکت برای سهامداران به سمت تنوع سبد محصولات سرمایه‌گذاری رفته تا  بر این اساس، تبدیل به یک‌ هاب بزرگ انرژی موفق در کشور شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند