مدیرعامل بانک ایران زمین، در مراسم انعقاد قرارداد بین شرکت‌های آوا متعلق به ایران زمین و‌های‌وب (داده گستر عصر نوین) در راستای ارائه خدمات مالی و بانکی با محوریت بانکداری دیجیتال، اظهار کرد: نگاه مجموعه بانک ایران زمین خلق ارزش در راستای ارائه خدمات نوین بانکی و مالی به مشتریان است و در این راستا حضور مجموعه‌های بزرگی چون ‌های‌وب می‌تواند تسریع‌کننده و راهگشا باشد. عبدالمجید پورسعید گفت: ظرفیت و بستر لازم برای ارائه خدمات و سرویس‌های بیشتر در حوزه بانکداری دیجیتال به مشتریان در بانک ایران زمین فراهم است و با پتانسیل موجود خلق خدمات جدید از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیرعامل بانک ایران زمین ضمن تاکید بر ارائه خدمات جدید به مشتریان افزود: ایجاد خدمات جدید در توسعه کسب و کارهای مختلف و تامین نیازهای مردم تاثیر بسزایی خواهد داشت و ما با اطمینان این خدمات را در اختیار شرکت «های‌وب» و در نهایت مشتریان قرار خواهیم داد.

 خلق ارزش جدید در بانک ایران زمین

مدیر عامل شرکت‌ های‌وب دلیل انتخاب بانک ایران زمین جهت انعقاد قرارداد را چابکی و پیشینه بانک ایران زمین در خلق ارزش جدید دانست و گفت: در حال حاضر اکثر مجموعه‌ها همان سرویس‌های معمول را ارائه می‌دهند، اما این امر مستلزم این است که هر دو مجموعه چابکی را اساس خود قرار دهند و به نتیجه مطلوب برسند. سید ایمان میری افزود: هدف ارائه سرویس‌هایی است که در حال حاضر در اختیار مشتریان نیست و شرکت‌های وب با همکاری بانک و با رعایت چارچوب‌های بانک مرکزی اما با نوآوری این موضوع را محقق خواهد کرد. وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: به طور حتم با توجه به ظرفیت‌ها و استراتژی‌های تعریف شده در خصوص حضور در بازار کسب و کار حرف‌ها و ایده‌های جدیدی رونمایی خواهد شد.

 پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال یک گام موثر در ارائه خدمات نوین

در  ادامه این جلسه قائم مقام بانک ایران زمین به بانکداری دیجیتال را یک گام موثر در ارائه خدمات نوین به مشتریان بیان کرد و گفت: بانک ایران زمین چند سال پیگیر این ایده بوده است، به طوری که در آغاز مطالعات و تحقیقات در این خصوص، هنوز هیچ بانکی مفهوم واقعی بانک دیجیتال را نمی‌شناخت.

مجتبی شیروانی دستیابی در ادامه افزود: در ابتدا تیم فناوری اطلاعات بانک با سفر به کشور آلمان در حوزه بانکداری دیجیتال تحقیقات و بررسی‌های اجمالی انجام شد و پس از ۶ سال تلاش مداوم با افتخار این ایده به ثمر نشست. قائم مقام بانک ایران زمین ورود سریع به بازار را اولویت بانک بیان و اشاره کرد: ما خوشحالیم که این اتفاق بزرگ با مجموعه توانمندی مثل ‌های‌وب صورت می‌گیرد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بدون هیچ مشکلی خدمات ارائه شود. شیروانی در خصوص خدمات جدید بانک گفت: اولین بودن در بازار از اهمیت بسیاری برخوردار است. این پروژه شامل ۹۰ سرویس و ارائه ۴۰۰ خدمت به مشتریان است که امیدوارم شروع کار عالی انجام شود و ‌کسب‌و‌کارهایی که بتوانند به این مبحث قدرت دهند از جانب ما حمایت کامل را از سوی بانک خواهند داشت. قطعا این مهم برای کشور و سیستم بانکی با ارزش خواهد بود.

 آغاز به کار اولین نئوبانک در کشور از سوی یک کسب و کار

همچنین در ادامه جلسه معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین این پروژه را اولین نئوبانک واقعی در کشور اعلام کرد و گفت: مدل موفق در نئوبانک این است که کسب و کارهایی که خدمات به مشتریان می‌دهند به سمت نئوبانک بروند و نقش بانک در این میان خدمت‌رسانی به این حوزه است. فرهاد اینالویی در خصوص انتظارات از نئوبانک افزود: مهم‌ترین بحث در این راستا نوآوری است. نوآوری معمولا از بیرون به داخل سازمان وارد می‌شود و این موضوع باعث شده است که استارت‌آپ‌ها به‌دلیل ارتباط نزدیک با مشتری وارد میدان شوند تا نوآوری را به سازمان تزریق کنند. در این میان مرکز نوآوری بانک ایران زمین با شرکت ‌های‌وب می‌توانند تبادل اطلاعات داشته باشند که نهایتا برای هر دو مجموعه ارزش‌آفرین خواهد بود.

اینالویی افزود: مفهوم بانک دیجیتال به معنای یک بانک کاملا مکانیزه به همراه شعب و ادارات مرکزی و تمامی‌ خدمات بانکی است و نئوبانک گزیده‌ای از خدمات پرمصرف و ضروری بانک است که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. ارتباط مشترک بانک و شرکت  ‌های وب موجب ارائه سرویس‌های پایه و خدمات مطلوب به مشتری خواهد شد که ارزشمند است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند