معاون وزیر راه و ‌شهرسازی و ‌رئیس این سازمان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اقدامات انجام شده و توجه به پیش‌بینی حجم زیاد بارش‌ها در روزهای اخیر، مشکلی از نظر آمادگی برای مقابله با وارد آمدن خسارات به جاده‌ها در صورت ایجاد سیلاب، نداشتیم تمام راهداران به صورت ۲۴ ساعته در راه‌ها حضور داشتند تا محوری بسته نشود یا اگر محوری بسته شد، به خاطر این بود که بارش بیش از تصور بود و سیلاب و گل و لای در سطح جاده چالوس بود.

داریوش امانی با اشاره به اینکه محور هراز به دلیل ریزش سنگ بسته شده بود، گفت: محور هراز برای یکی دو ساعت بسته بود که به خاطر ریزش سنگ از کوه ایجاد شده بودکه بلافاصله اقدامات جهت انجام پاکسازی انجام شد که دو ساعت به طول انجامید.

امانی یادآور شد: در حال حاضر غیر از آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت و جاده چالوس، محور بسته ای نداریم؛ چند محور روستایی و جاده طالقان-هشتگرد به دلیل کولاک شدید بسته است؛ اما محورهای شریانی کشور همگی بازند.

امانی خاطر نشان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی از شهریور امسال بازسازی ماشین‌آلات و تامین تجهیزات و ملزومات راهداری زمستانی برای آماده‌باش ماشین‌آلات این حوزه انجام شده است.

وی گفت: امسال اعتبار ویژه ای برای بازسازی ماشین‌آلات راهداری اختصاص یافت و با وجود محدودیت اعتبارات، ۱۵۰ دستگاه جدید به ناوگان راهداری کشور افزوده شد و در حال رایزنی با مجلس شورای اسلامی‌برای اخذ مجوز جهت نوسازی تمام ناوگان راهداری کشور در سال آینده هستیم.

امانی اظهار کرد : در قالب طرح هوشمندسازی راهداری زمستانی با افزودن ۴۰۰ دوربین نظارتی و ثبت تخلفات به دوربین‌های موجود، تقریبا تمامی‌راه‌های شریانی کشور به صورت دقیق و لحظه‌ای کنترل و رصد می‌شوند، همچنین با تجهیز ۸۵۰۰ ناوگان از مجموع ۹۶۰۰ ناوگان راهداری کشور به GPS امکان مدیریت بهینه ناوگان در شرایط دشوار راهداری فراهم می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و‌ حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین گفت: بر اساس برنامه سال آینده راهدارخانه‌های واقع در محورهای صعب‌العبور و پربارش به تصاویر دوربین‌های همان محور مجهز خواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند