مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه تجارت‌نو با بیان اینکه افزایش تحریم‌ها در کنار شیوع بیماری کرونا، ترددهای دریایی را به شدت کاهش داده است، اظهار کرد: با این حال ترددهای تجاری همچنان برقرار است و بیمه تجارت‌نو نیز در حوزه صدور بیمه‌نامه کشتی‌های مرتبط با حوزه صادرات و واردات بسیار خوب عمل کرده است.

 پرگل پناهی با اشاره به الزام سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید پوشش بیمه مسوولیت توسط کشتی‌های خارجی ورودی به کشور گفت: تنها چند شرکت محدود توانسته‌اند مجوز صدور این بیمه‌نامه را دریافت کنند که یکی از آنها شرکت بیمه تجارت‌نو است. وی به لزوم داشتن تخصص کافی و نیروی فنی توانمند برای ارزیابی، صدور و پرداخت خسارت در بیمه‌های کشتی اشاره کرد و با بیان اینکه بیمه تجارت‌نو در این حوزه بسیار فعال است، خاطرنشان کرد: رسیدگی خسارت یا صدور انواع گواهینامه برای کشتی‌ها «به لحظه» است و کوچک‌ترین تاخیری می‌تواند نتایج زیانبار زیادی به همراه داشته باشد که خوشبختانه زیرساخت‌های قوی موجود در شرکت بیمه تجارت‌نو، شرایط مطلوبی را برای بیمه‌شدگان فراهم کرده است. وی «زنجیره ارتباطی قوی بین شرکت بیمه تجارت‌نو و ارزیاب‌های بین‌المللی» را برگ برنده این شرکت در حوزه بیمه کشتی خواند و با بیان اینکه اکنون حدود ۱۰درصد کل پرتفوی شرکت به بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما اختصاص دارد، اظهار کرد: در شش ماه اول سال‌جاری، رتبه یک حق بیمه تولیدی رشته کشتی به بیمه تجارت‌نو اختصاص داشت که عددی معادل ۵/ ۴برابر متوسط صنعت بیمه بود.

مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه تجارت‌نو همچنین تاکید کرد این شرکت تا ۹۰درصد هر بیمه‌نامه کشتی را تحت پوشش بیمه اتکایی قرار می‌دهد و از این رو توانسته است به خوبی خسارت‌های این بخش را مدیریت کند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند