معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه در این رویداد با بیان اینکه امروز برای سومین بار چالش‌های موجود در فرآیند دیجیتال‌سازی فولاد مبارکه و صنعت فولاد بررسی می‌شوند، گفت: پنجم مرداد به‌عنوان روز دیجیتال در تقویم شرکت فولاد مبارکه ثبت شده و این روز، روز رونمایی از ره‌نگاشت دیجیتال در فولاد مبارکه بود.

سیدمهدی نقوی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در راستای تحقق طرح تحول دیجیتال مسیر دشواری را آغاز کرد تا در سال ۱۴۰۴ به عضویت باشگاه فانوس دریایی درآید، افزود: این شرکت با همکاری دانشگاه اصفهان موفق به برگزاری دوره تخصصی آموزشی مدیران و راهبران تحول دیجیتال شد.

معاون تکنولوژی شرکت فولادمبارکه با اشاره به دیگر اقدامات این شرکت در راستای تحقق طرح تحول دیجیتال خاطرنشان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه نسل چهارم صنعت در دانشگاه صنعتی اصفهان یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این مسیر بود تا جوانان بتوانند ایده‌های خود را به‌صورت پایلوت و عملیاتی ارائه کنند؛ در کنار این اقدام، مرکز تحول دیجیتال در پارک علم و فناوری تهران نیز در حال راه‌اندازی است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۱ چالش در حوزه تحول دیجیتال مطرح شد و باوجود محدودیت‌های کرونا و شرایط سخت، با همکاری فولادمبارکه و شرکت ایریسا، پیشنهادها و ایده‌ها بررسی و تعدادی از این ایده‌ها برای انعقاد قرارداد و همکاری به نتیجه رسید؛ همچنین با همکاری شرکت ایرانسل، نخستین شبکه ۵G در شرکت فولاد‌مبارکه راه‌اندازی شد و در هفته گذشته به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت بین‌المللی مهندسی سیستم‌ها و اتوماسیون (ایریسا) نیز در این وبینار تاکید کرد: ۲۹ مهر سال ۹۹ برای نخستین بار موفق به برگزاری رویداد ریورس‌پیچ در زمینه تحول دیجیتال شدیم و زمانی که این طرح آغاز شد، موضوعاتی را انتخاب کردیم تا بتوانیم آنها را ترجمه و تحلیل کنیم که در این زمینه فرصتی به‌دست آمد تا در دانشگاه که محل همه تحولات بنیادی است، طرح تحول دیجیتال را به مرحله اجرا نزدیک‌تر کنیم.

رسول سرائیان افزود: این طرح از تاریخ ۵ مرداد سال ۹۹ رونمایی و نقشه راه از همان سال تا سال ۱۴۰۴ تعریف و مدل‌های مختلف برای آن مشخص شد؛ همچنین در این زمینه شعار «فولاد فردا، هوشمندسازی فرآیندها از سنگ تا رنگ» برای آن تعریف شد.

مدیرعامل شرکت ایریسا با بیان اینکه در سند ره‌نگاشت اهداف خود را در طرح تحول دیجیتال تعریف کردیم تا براساس آن مسیری را برای حرکت مشخص کنیم، گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان دیجیتالی‌شدن، توجه به چشم‌انداز هر شرکت و مشخص شدن آن است؛ در این زمینه برای شرکت فولاد مبارکه تصمیم بر آن شد تا سال ۱۴۰۴ عضو باشگاه فانوس دریایی شده و به یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه هوشمندسازی و تحول دیجیتال جهان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین دستاورد طرح تحول دیجیتال، به‌دست آوردن مزیت رقابتی در بازار بین‌الملل برای ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب است، افزود: متولی تحول دیجیتال باید به این موضوع اعتقاد داشته باشد و امروز همه کارکنان شرکت فولاد مبارکه هوشمندسازی و تحول دیجیتال را می‌شناسند که این موضوع بسیار مهم است. سرائیان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه نقش لکوموتیو صنعت کشور را دارد، تصریح کرد: این پلت‌فرم نیازمند برخی موارد است که ثقل این کار در تهران و دانشگاه تهران گذاشته شد و باید این ارتباط هرچه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه نخستین رویداد ریورس‌پیچ در مهرماه سال ۹۹ برگزار شد و اکنون از پنج چالش مطرح‌شده، چهار مورد به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است، خاطرنشان کرد: ۲۳ دی‌ ۱۴۰۰، همزمان با سالروز تاسیس فولاد مبارکه، نخستین پروژه تحول دیجیتال آغاز و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ایریسا با بیان اینکه دومین رویداد ریورس‌پیچ در آذر سال ۹۹ برگزار شد و دو مورد به مرحله انعقاد قرارداد رسید، یادآور شد: بزرگ‌ترین نتیجه برگزاری این دو ریورس‌پیچ این بود که دیتابیسی از شرکت‌ها و موسساتی را که پتانسیل همکاری دارند شناسایی و در اختیار داریم که نتیجه صدها ساعت کار کارشناسی بوده است. وی ادامه داد: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ زمان ارسال پیش‌پروپزال است تا پس از بررسی، تعدادی را به مرحله انعقاد قرارداد برسانیم؛ مدل همکاری اصلی برای طرح تحول دیجیتال، انتقال فناوری و مالکیت فکری، حمایت مالی در تولید و توسعه محصول و پیش‌خرید محصول و سرمایه‌گذاری است.

در این رویداد چالش حفاظت فیزیکی هوشمند با استفاده از تحلیل تصاویر ویدئویی موجود در فولاد مبارکه، چالش هوشمندسازی نگهداری و تعمیرات ماشین‌های دوار فولادمبارکه با استفاده از تکنیک‌های پایش، چالش هوشمندسازی انبار قطعات یدکی، چالش ارتقای ایمنی کارکنان فولادمبارکه از طریق مانیتورینگ و کنترل آنلاین رفتارهای ناایمن، چالش همیار بازرس کنترل کیفی نورد سرد و چالش شبیه‌سازی و هوشمندسازی نرم‌افزاری احیای مستقیم مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند