در این صورت شاهد شرکتی خواهیم بود که به صورت همه‌جانبه و یکنواخت رشد کرده و دارای نقاط قوت زیادی خواهد بود. با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه نسبت به ارائه خدمات بیمه‌ای درحوزه صدور و خسارت اقدام می‌کنند، لذا یکی از مهم‌ترین ذی‌نفعان یک شرکت، بیمه‌گذاران و زیان‌دیدگان هستند و میزان رضایت آنها تاثیر بسزایی در جذب پرتفوی و رشد شرکت خواهد داشت. شاید این سوال پیش آید که با توجه به انواع روش‌ها و مدل‌های جدید بازاریابی چگونه است که کماکان نقش بیمه‌گذاران و زیان‌دیدگان در حوزه بازاریابی و افزایش فروش تا این حد مهم است؟ همان‌گونه که اشاره شد روش‌های جدید بازاریابی جایگزین روش‌های سنتی و قدیمی ‌در صنعت بیمه شده‌اند؛ اما یکی از روش‌هایی که کماکان بسیار حائز اهمیت است روش بازاریابی دهان به دهان (word of mouth) است که در این روش اصطلاحا هر فرد به عنوان یک تبلیغ‌کننده عمل کرده و تجربه مثبت یا منفی خود از دریافت خدمات از یک شرکت را به دیگران منتقل می‌کند. بنابراین پر واضح است درصورتی که یک بیمه‌گذار یا یک زیان‌دیده رضایت قابل قبول از عملکرد یک شرکت داشته باشد، تاثیر قابل توجهی نیز در مسیر بازاریابی شرکتی به وجود خواهد آمد.

یک گروه مهم دیگر از ذی‌نفعان هر شرکت بیمه، شبکه فروش آن شرکت هستند. بدیهی است مهم‌ترین انتظارات شبکه فروش شامل تسهیل فرآیند فروش و صدور بیمه‌نامه، پاسخگویی سریع، پرداخت عادلانه و به موقع خسارت بیمه‌گذاران و پرداخت به موقع کارمزد است. در این صورت است که شبکه فروش از عملکرد شرکت رضایت قابل قبول داشته و همواره در راستای رسیدن به اهداف شرکت تلاش خواهند کرد.

با توجه به موارد اشاره شده اهمیت حفظ و افزایش رضایتمندی بیمه‌گذاران، زیان‌دیدگان و شبکه فروش، بیش از پیش مشخص و نمایان می‌شود. در راستای رسیدن به این هدف، برنامه‌ریزی‌های لازم برای ایجاد، اصلاح و بهبود فرآیندهای کاری لازم در حوزه معاونت فنی شرکت در حال تدوین و برنامه‌ریزی است. در این بخش اهداف به دو دسته کوتاه‌مدت و میان‌مدت تقسیم‌بندی شده‌اند که با توجه به ضرورت و اولویت، در هر مورد، پایش و اصلاح خواهند شد. از جمله اهداف مهم کوتاه‌مدت، اعطای مجوزهای موردنیاز شعب و نمایندگان برای تسهیل فرآیند فروش، حرکت به سمت فروش آنلاین بیمه‌نامه‌ها، حذف مجوزهای غیرضروری برای صدور بیمه‌نامه در تمام رشته‌ها، تسهیل فرآیند پرداخت خسارت و کاهش زمان بررسی و پرداخت خسارت‌ها هستند که امید است در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد بهبود ملموس در حوزه‌های مورد اشاره باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند