مدیر عامل آهن و فولاد ارفع با اعلام این خبر عنوان کرد: مهم‌ترین خبر برای سهامداران، تحقق توسعه‌های زیر سقف شرکت آهن و فولاد ارفع است که حاصل آنها ارتقای ظرفیت تولید آهن اسفنجی از ۸۰۰ هزار تن به ۲/ ۱ میلیون تن و ظرفیت تولید شمش از ۸۰۰هزار تن به یک میلیون تن است. ضمن افزایش ظرفیت تولید، وابستگی این شرکت به تامین آهن‌اسفنجی از بازار رفع می‌شود و سود حاصل از تولید نیز افزایش می‌یابد که شیرینی این ارتقای سود آینده کام سهامداران عمده و خرد را شیرین خواهد کرد.

علی محمدی با اشاره  به عملکرد ۶ ماه فولاد ارفع، خاطرنشان کرد: میزان تولید آهن اسفنجی در واحد احیای مستقیم شرکت در ۶ ماه نخست سال‌جاری ۴۰۹هزار و ۹۷۵تن بوده که تقریبا نزدیک به دوره مشابه سال گذشته است، اما میزان تولید شمش در فولادسازی شرکت در نیمه نخست امسال  ۳۳۷هزار و ۹۷۱ تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته حدود ۲۰درصد کاهش یافته که علت آن نیز محدودیت‌های اجباری ناشی از قطع شدن برق بوده است.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای صادراتی فولاد ارفع عنوان کرد: با وجود محدودیت‌های برق و افت تولید، برنامه‌ریزی دقیقی در کمیته‌های تخصصی شرکت انجام شد، به‌گونه‌ای که موفق شدیم حدود ۴۵درصد از کل تولید ۶ ماه نخست خود را صادر کنیم و از این طریق ضرر و زیان ناشی از توقف برق را به حداقل برسانیم. با توجه به شرایط بازارهای بین‌المللی، تنها در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰، نزدیک به ۸۵درصد کل صادرات محصولات در سال ۱۳۹۹را صادر کرده‌ایم.

مدیر عامل آهن و فولاد ارفع با اشاره به تامین نیاز داخل عنوان کرد: شرکت آهن و فولاد ارفع برابر با سهمیه‌های اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت و حتی بیشتر از آن، محصول خود یعنی انواع شمش فولادی را در بورس کالا عرضه و سعی کرده است نقش خود را در تامین خوراک تولیدکنندگان داخلی ایفا کند. با این حال به‌دلیل موقعیت جغرافیایی شرکت آهن و فولاد ارفع و استقرار آن در مرکز کشور، نگاه و هدف اصلی شرکت حضور در بازار داخلی و تامین شمش مورد نیاز شرکت‌های فولادی کشور است و به همین دلیل سهم بیشتر تولید سالانه به بازار داخلی تخصیص داده شده است.

محمدی همچنین با اشاره به اقدام‌های محیط‌زیستی این شرکت عنوان کرد: مهم‌ترین اقدام انجام‌شده در راستای حفظ محیط‌زیست و حوزه آب، مشارکت در پروژه بزرگ و ملی انتقال آب خلیج‌فارس به اردکان بوده که تحت‌تاثیر این کار در آینده بسیار نزدیک میزان برداشت آب از خط انتقالی از اصفهان و منابع زیرزمینی به صفر خواهد رسید که این اقدام بسیار بزرگی به‌شمار می‌رود. محمدی افزود: احداث یک واحد جدید تصفیه‌خانه در راستای افزایش بازچرخانی آب در چرخه اقدام موثر دیگری در این حوزه بوده است.

وی به مسوولیت‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی نیز شاید مهم‌ترین بخش انجام اقدامات متعدد در شهرستان اردکان در زمان همه‌گیری کرونا بوده است. اختصاص تمامی تولیدات واحد اکسیژن شرکت به مراکز بیمارستانی استان یزد و همچنین خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان ضیایی اردکان بخشی از این اقدامات به‌شمار می‌رود.

مدیر عامل آهن و فولاد ارفع درباره حذف مصوبه‌ها و بخشنامه‌های متناقض و کاهش کف عرضه در بورس چیست، گفت: باید اجازه داده شود عرضه و تقاضا بر بازار حکمفرما باشد و نه بخشنامه و مصوبات. برخی از موانع که توسط شرکت‌های فولادی یا به‌صورت واحد یا با شریک مساعی مرتفع یا بهتر است بگویم دیگر از جنس موانع تلقی نمی‌شود، صادرکنندگان فولاد یک طرف این موضوع هستند. بهترین راهکار ایجاد تعامل و ارتباط دوسویه بین صادرکنندگان و سازمان‌های اجرایی و نظارتی است و در این مورد استفاده از انجمن‌های تخصصی و برگزاری جلسه‌های مشترک می‌تواند بسیار مشکل‌گشا باشد.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند