مدیر روابط عمومی ‌بانک ایران‌زمین با تاکید بر این نکته که توسعه همه جانبه رسانه‌های اجتماعی واقعیتی غیر قابل انکار در دنیای مدرن است گفت: آمارها حاکی از افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی است. امروز میلیاردها نفر در جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و این فرصت بی‌نظیری را برای تعامل، کسب و کار و ارائه خدمات فراهم کرده است.

این کارشناس حوزه ارتباطات در خصوص استفاده مردم از تلفن‌های هوشمند و نقش آن در زندگی امروز گفت: بسیاری از مردم امروز تلفن همراه دارند، اما میزان صحبت کردن با این تلفن‌ها از همیشه کمرنگ‌تر شده است. جوانان امروز بیشتر علاقه‌مند ارتباط به صورت دیجیتالی هستند تا صحبت از طریق تلفن‌های همراه. وی افزود: در صنعت بانکداری که تعامل مشتریان ضروری است، ارتباطات دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک کانال ارتباطی قوی بین موسسات مالی و مشتریان است. رسانه‌های دیجیتال ابزار ارزشمندی بین مشتریان بالقوه برای اتصال به بانک محسوب می‌شوند. کانال‌های دیجیتال به افراد اجازه می‌دهند تا از شبکه‌های اجتماعی به آموزش و اطلاعات لازم در مورد خدمات، محصولات و موسسات مالی دست یابند.

وی افزود: در شرایط امروز استقبال از شبکه‌های اجتماعی توجه کسب و کارهای مختلف را به خود جلب کرده است. در بین شرکت‌ها و گروه‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، بانک‌ها این حوزه را یک فرصت می‌دانند، زیرا حیات بانک به مشتریان بستگی دارد و ما سعی داریم از فرصت‌های ایجاد شده استفاده کنیم. ما امروز از شبکه‌های اجتماعی برای اطلاع‌رسانی به مشتریان خود استفاده و سعی می‌کنیم نظرات آنها را برای بهبود عملکرد و همچنین بهبود فرآیندها به کار ببندیم. استاد گفت: آنچه مسلم است هنوز ارائه خدمات مالی در بستر شبکه‌های اجتماعی شکل منسجمی‌ ندارد و این فضا بیشتر در اختیار مشاغل آنلاین قرار دارد و آنها سعی می‌کنند هرچه بیشتر خدمات خود را در این بستر ارائه کنند، اما زمان زیادی نخواهد برد که ارائه خدمات مالی در این بستر به یک ضرورت تبدیل شود. استاد در پایان گفت: مشتریان خواهان ارائه خدمات منسجم بانکی در بستر شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک کانال ارتباطی موثر هستند و ما امروز باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم تا ضمن رشد کسب و کارها، خدمات مالی نیز به صورت استاندارد و با کمترین ریسک در این حوزه ارائه شود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند