نماینده مدیرعامل در نظام مدیریت یکپارچه اظهار کرد: تمامی صاحبان فرآیندها، مستندات و سوابق مرتبط با حفظ و توسعه نظام مدیریت HSE بر اساس معیارهای استاندارد، مورد ممیزی قرار گرفت.محمود اکابر افزود: در این دوره رئوس خط‌مشی یکپارچه شرکت و نقشه استراتژی کل شرکت فولاد خوزستان و کلان فرآیند HSE با همکاری و هماهنگی مدیریت‌های HSE، آموزش و توسعه منابع انسانی، استراتژی و تعالی سازمانی،IT، تضمین کیفیت و مشارکت تمامی مدیران و کارشناسان متخصص در سطح تمامی واحدها و بخش‌های مرتبط، صف و ستاد با موضوع HSE مورد ممیزی شخص ثالث قرار گرفت. بر اساس نتایج حاصل از تحلیل یافته‌های این دوره، تمدید یک ساله گواهی‌نامه‌های بین‌المللی نظام مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست بر اساس استانداردهای یاد شده از سوی سازمان ممیزی شخص ثالث مورد توصیه قرار گرفت. تمدید این گواهی‌نامه‌های بین‌المللی، بیانگر تعهد و حمایت مدیریت ارشد در تحقق اهداف استراتژیک شرکت است.

امین ابراهیمی، مدیرعامل فولاد خوزستان در جلسه اختتامیه گفت: بخش مهمی از اعتبار سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ به رعایت الزامات و نیازمندی‌های استانداردهای نظام مدیریت ایمنی، سلامت و زیست محیطی ارتباط دارد. شرکت فولاد خوزستان با تولید سالانه ۸/ ۳ میلیون تن شمش اسلب، بلوم و بیلت دارای ۲۵درصد از سهم بازار تولید فولاد در ایران است.وی افزود: افق برنامه تولید در شرکت فولاد خوزستان تا سال ۱۴۰۴ برابر ۱۳/ ۶ میلیون تن و معادل ۲۵درصد از برنامه‌ی تولید ۵۵ میلیون تن در سطح کشور است. به‌طور قطع تحقق اهداف استراتژیک مستلزم توجه ویژه به توسعه‌ سرمایه‌های انسانی است و از جمله مهم‌ترین عوامل توسعه سرمایه‌های انسانی، تعریف و اجرای برنامه‌های تحول در نظام مدیریت ایمنی، سلامت و محیط زیست است.

ابراهیمی ادامه داد: مهم‌ترین اقداماتی که در یک ‌سال گذشته (۱۴۰۰ – ۱۳۹۹) با هدف توجه بنیادی به این مقوله در شرکت فولاد خوزستان در سایه دانش، تعهد و حمایت مدیریت ارشد و مشارکت کارکنان انجام پذیرفته است به شرح زیر است: تغییر در ساختار و جایگاه مدیریت HSE و مدیریت تضمین کیفیت و ابلاغ احکام، تقویت طرح‌های تشویقی و انضباطی ایمنی، اجرای طرح جامع آموزش‌های تخصصی ویژه پیمانکاران، گزارش‌دهی مغایرت‌های ایمنی در پورتال کارکنان و پیمانکاران در جهت جلب مشارکت حداکثری، تمرکز بر پروژه‌های زیست محیطی و مدیریت پسماند، توسعه تفکر مبتنی بر استانداردها، ریسک‌ها و فرصت‌ها مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی مرجع کسب گواهی، انتخاب و ابلاغ تصمیمات مهم و کلان در زمینه HSE در کمیته عالی HSE و کمیته راهبری، بازنگری فرآیند آموزش و توسعه منابع انسانی براساس ISO ۱۰۰۱۵ (توسعه شایستگی) است.علیرضا مخبر دزفولی، قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسوولیت‌های اجتماعی نیز با تشکر از مشارکت تمامی مدیران و کارشناسان متخصص در زمینه ایمنی، سلامت و محیط زیست، برگزاری ممیزی‎های شخص ثالث را به عنوان فرصت بزرگی برای شناسایی، حفظ و توسعه‌ نقاط قوت و همچنین نقاط قابل بهبود فرآیندها و فعالیت‌های سازمان برشمرد.

در پایان جلسه اختتامیه، محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت گفت: این مسیر تحولی در سال‌های آتی ادامه خواهد یافت و همان‌گونه که سرممیز این دوره اعلام کرد، توجه به فرآیندهای تجزیه و تحلیل حوادث ایمنی به عنوان یک نقطه قوت در صدر اولویت‌های سازمان باقی می‌ماند.

وی خاطر نشان کرد: برای نخستین ‌بار پس از گذشت ۱۵ سال در فرآیند ممیزی شخص ثالث هیچ‌گونه عدم انطباقی در حوزه نظام مدیریت ایمنی به‌وسیله‌ گروه ممیزی ثبت نشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند