وی با اعلام اینکه چادرملو از جمله شرکت‌هایی است که زنجیره فولاد از معدن تا محصولا نهایی را در اختیار دارد و همواره نگرش مدیران ارشد شرکت در راستای ارزش‌آفرینی و ایجاد ارزش‌افزوده در زنجیره فولاد است، تصریح کرد، چادرملو در استراتژی فعالیت‌های خود، دستیابی به ذخایر جدید معدنی را در اولویت اهداف خود قرار داده است. علاوه بر آن شناسایی تامین‌کنندگان سنگ‌آهن از معادن کوچک مقیاس منطقه یا سایر تامین‌کنندگان سنگ نیز از مهم ترین برنامه‌های چادرملو است.اطمینان با اعلام اینکه چادرملو همواره محصولات خود را از طریق بورس عرضه میکنند و اولویت را در تامین نیاز‌های کارخانه‌های داخلی قرار داده است، گفت: این شرکت در حال حاضر یک میلیون تن شمش تولید می کند که تمامی فروش داخلی را از طریق بورس به فروش می‌رساند و بخشی را نیز با هدف تامین ارز به خارج از طریق مزایده صادر می‌کند.

او از برندسازی محصولات این شرکت خبر داد و گفت: شمش چادرملو در بازارهای جهانی با نام CMIC عرضه می‌شود و صرفا نیز از طریق مزایده به فروش می‌رسد. اطمینان افزود: این شرکت یکی از موفق‌ترین شرکت‌های معدنی و صنعتی کشور است که تاکنون به تمام تعهدات خود در خصوص تعهدات برگشت ارز حاصل از صادرات و ثبت آن در سامانه نیما عمل کرده و از اینکه در این شرایط بحرانی توانسته است بخشی از نیاز ارزی کشور را مرتفع سازد، برخود می‌بالد. وی تمرکز بر اکتشاف بر پهنه‌های جدید را از جمله مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های مدیریت ارشد دانست و تصریح کرد: در همین راستا اقدام به خرید ۸ دستگاه ماشین‌آلات حفاری عمیق کرده ایم که تا کنون ۴ دستگاه آن وارد کشور و در نقاط هدف مستقر شده‌اند. وی در عین حال تصریح کرد:  چون اکتشافات هزینه‌بر است و گاهی جذابیت زیادی برای بخش‌خصوصی ندارد، از این رو به نظر می‌رسد که باید دولت مشوق‌های زیادی برای بخش خصوصی در نظر بگیرد، مثلا اگر پهنه‌ای اکتشاف شد، بخش‌خصوصی هم در آن مشارکت کند و سهیم شود.

معاون بازرگانی چادرملو همچنین  در خصوص معدن D۱۹ نیز گفت عملیات باطله‌برداری آغاز شده و خوشبختانه از سرعت مناسبی نیز برخوردار است. وی با تاکید بر اینکه چادرملو در انجام اکتشافات در اقصی نقاط کشور آمادگی دارد و انتظار دارد اجازه عملیات اکتشافی داده شود، افزود: امروز اگر از معادن و پهنه‌های جدید غافل شویم، چند سال دیگر شاهد اتمام ذخایر و در نهایت کاهش تولید فولاد خواهیم بود که این یک تهدید استراتژیک برای کشور است. بنابراین باید پهنه‌های معدنی کشور در اختیار تیم اکتشافی معادن قرار گیرد. این مهم راه برون‌رفت از تهدیدهای فعلی است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند