وی عنوان کرد: چه حمایتی می‎شویم که از ما انتظار ارائه مرغ و تخم مرغ به نرخ دولتی را دارند. اگر تسهیلات دریافت می‌کنیم، برای به کارگیری جوانان همین منطقه است که از بیکاری رنج می‎برند، اما برخی مدام در محافل مختلف علیه سرمایه‎گذاران صحبت و جامعه را نسبت به ما بدبین می‎کنند. صالحی ادامه داد: اگر چه قبلا ۲هزار تن مرغ و تخم مرغ به افغانستان صادرات داشتیم، اما پنج سالی می‌شود که به خاطر مشکلات موجود هیچ صادراتی نداشته‌ایم؛ این در صورتی است که تفکر من و کسانی که این مجموعه را راه‎اندازی کرده‎اند براساس صادرات برنامه‎ریزی شده است.

مدیر عامل این شرکت تولیدی گفت: هر چند طی پنج سال گذشته نتوانستیم تخم ‎مرغ و مرغ صادر کنیم، اما با این وجود باز هم با شهامت یک میلیون قطعه‌ مرغ گوشتی و ۴۰۰ هزار مرغ تخم‎گذار را تولید می‎کنیم. وی گفت: برای سر پا نگه داشتن این مجموعه مجبور به دریافت تسهیلات از روش‎های مختلف هستیم؛ در غیر این صورت هر روز باید تعدیل نیرو داشته باشیم، اما نه تنها این اتفاق نیفتاده، بلکه هر روز بر تعداد نیروهای این مجموعه افزوده می‎شود و این جزو سیاست‎های جدی ما است. صالحی بیان کرد: هر چند اگر پول وارد شهر شود، تمام مشاغل جان می‎گیرد، اما هنوز از نظر فرهنگی شهرهای کوچک نمی‎توانند پذیرای این حجم از سرمایه‌گذاری باشند. این موضوعی نامطلوب است چون برخی تصور می‌کنند سرمایه‎گذار پول‎های این شهر را با خود می‎برد. وی با اشاره به اینکه تاکنون تمام تسهیلاتی که دریافت کرده‌ایم با نرخ ۱۸درصد بوده و هیچ بانکی تسهیلات با نرخ ۴درصد به ما ارائه نداده، افزود: اگر چه تاکنون در مجموعه تولیدی ما برای ۵۰۰ نفر  اشتغال‌زایی شده، اما با توسعه‌ای که هر روز در این مجموعه اتفاق می‌افتد، همچنان بر تعداد نیروها افزوده می‌شود.

مدیر عامل اولین زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ شرق کشور اظهار کرد: این شرکت اولین زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ در شرق کشور است؛ هر چند در کاشمر جوانان مبتکر و تولیدکنندگان خوبی فعالیت دارند اما اغلب آنها به فکر فروش محصولات و تولیدات خود در بازار نیستند. این یک معضل جدی است چون دغدغه برخی تولیدکنندگان تنها تولید است.

وی یادآور شد: متاسفانه طی سال‌های اخیر با کمبود آب مواجه شده‌ایم و این به یک معضل جدی تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند