رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، درخصوص اینکه چرا تا به امروز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبری از این سه محصول با تخفیفات اعلامی‌ نبوده است، گفت: تطبیق تولید با بازار به صورت آنی امکان‌پذیر نیست. برای مثال تولیدکننده پنیر UF را به مدت پنج روز، ماست را ۴۸ ساعت و شیر را ۲۰ ساعت در قرنطینه نگه می‌دارد و سپس به بازار عرضه می‌کند.

امیرخسرو فخریان با بیان اینکه طی اعلام انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران از روز چهارشنبه محصولات به تدریج برای عرضه در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار می‌گیرد، افزود: از تاریخ اشاره شده از آن سه قلم اعلامی ‌ابتدا شیر و روزهای بعد ماست و سپس هفته آینده پنیر در سطح فروش قرار می‌گیرد. وی درخصوص میزان تناژ عرضه این محصولات به صورت روزانه گفت: این سه قلم سالانه در کشور ۱/ ۴میلیون تن تولید می‌شوند. بنابراین انتظار تولید روزانه ۴۵۰۰ تن توسط کارخانه‌ها و عرضه این میزان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای را داریم. فخریان با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه با کاهش حاشیه سود خود، ۵درصد تخفیفات اعمال می‌کنند، افزود: ۵درصد تخفیف نیز از سهم توزیع شرکت‌های لبنی اعمال می‌شود.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ادامه گفت: این قیمت‌ها براساس قیمت شیرخام مصوبه شماره ۰۲۰/ ۳/ ۸۶ شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی درب گاوداری ۶۴۰۰تومان و هر یک‌دهم درصد چربی ۸۰۰ریال و نرخ روز مواد بسته‌بندی و نرخ ارز دوشنبه ۱۲/ ۷/ ۱۴۰۰ توافق شده است.

امیرخسرو فخریان همچنین افزود: قبلا نیز اعلام آمادگی شده است که هر میزان از نرخ مصوب درج شده روی کالا کاهش یابد با در نظر گرفتن تخفیفات رایج و با نرخ جدید کاهش یافته در شعب تحت پوشش اعضای این اتحادیه عرضه خواهد شد.

این تصمیم در راستای حفظ لبنیات در سبد خانوار اخذ شده که سه قلم فرآورده شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی ‌۵/ ۱ درصد چربی به قیمت ۷۴۰۰ تومان و ماست دبه‌ای ۵/ ۲ کیلویی ۵/ ۱ درصد چربی به قیمت ۳۰۶۰۰تومان و پنیر لیوانی UF ۴۰۰ گرمی ‌نسبتا چرب به قیمت ۲۰هزار تومان توزیع می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند