ایرانسل، اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران، پیش از این، در مهر ماه سال ۱۳۹۹، یک دبیرستان دخترانه را در شهر سیل‌زده «ویس» در استان خوزستان راه‌اندازی کرده بود. در مهر ماه سال ۱۳۹۸ نیز، سه پروژه احداث و بازسازی مدارس توسط ایرانسل، در شهرهای سیل‌زده پلدختر و معمولان در استان لرستان انجام شده بود. مدیرعامل ایرانسل در مراسم افتتاحیه این مدرسه که ۷ مهر ماه انجام شد  با بیان اینکه در هنگام وقوع بحران‌های ملی، بخش‌های مسوول ارتباطات همراه، وظیفه بسیار خطیری بر عهده دارند، تاکید کرد: ارتباطات، عامل اصلی تسریع و بالا رفتن هماهنگی در عملیات امداد به آسیب‌دیدگان است.

وی افزود: اصولا زندگی عادی امروز ما، حتی در دورافتاده‌ترین نقاط، بدون ارتباط مدرن قابل تصور نیست، چه برسد به مدیریت بحران‌های بزرگ و بلایای طبیعی.

عباسی‌آرند با بیان اینکه در جریان بحران همه‌گیری بیماری کرونا هم نقش و اهمیت ارتباطات و اینترنت در همه جای جهان و در ایران، چندین برابر شد، تصریح کرد: ما در ایرانسل، خوشحالیم که توانستیم با همه توان در همه این بحران‌ها، اعم از سیل و زلزله و کرونا، در کنار مردم عزیز ایران باشیم و نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب‌ها و تسهیل زندگی مردم ایفا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه «علاوه بر وظیفه اصلی و بسیار حیاتی ما در ارتباطات، همیشه سعی کرده‌ایم، تا جایی که می‌توانیم، در سختی‌ها کنار مردم عزیز، به‌خصوص در مناطق دورافتاده باشیم»، افزود: پس از وقوع سیل ویرانگر فروردین ۱۳۹۸، تصمیم گرفتیم در قالب پروژه‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی (CSI)، در احداث و بازسازی چندین مدرسه، در استان‌هایی که بیشترین آسیب را از سیل متحمل شده بودند، مشارکت کنیم. مدیرعامل ایرانسل به پروژه‌های قبلی ایرانسل برای ساخت و بازسازی مدارس در مناطق آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و گفت: پروژه احداث و بازسازی مدارس در شهرهای سیل‌زده پلدختر و معمولان، در مهر ماه سال ۱۳۹۸ به سرانجام رسید و به آموزش و پرورش استان لرستان تحویل داده شد و در مهر ماه ۱۳۹۹ نیز، پروژه ساخت مدرسه در منطقه سیل‌زده «ویس» در استان خوزستان افتتاح شد. امروز هم به نمایندگی از هیات‌مدیره و سهامداران و همه کارکنان ایرانسل، خوشحالیم که برای افتتاح آخرین پروژه، در استان گلستان در خدمت عزیزان هستیم. وی با بیان اینکه مدرسه، نماد زندگی و قلب تپنده هر اجتماع است و بنای توسعه جامعه، در همین مدارس گذاشته می‌شود، افزود: توسعه به نیرو نیاز دارد و دانش‌آموزان امروز این مدارس، پیش‌برندگان توسعه فردای این کشورند. عباسی‌آرند در پایان، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به آموزگاران و دانش‌آموزان، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مدیر و دبیران کوشای این مدرسه، دبیرستان ایرانسل تبدیل به مدرسه‌ای نمونه شود و محل شادی، رشد و توسعه علم و دانش و روحیه تلاش فرزندان این منطقه باشد. در این مراسم، همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ضمن تشکر و قدردانی از هیات‌مدیره ایرانسل برای ساخت مدرسه در منطقه سیل‌زده گمیشان اعلام کرد: امروز ۲۷۰ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی این شهرستان، می‌توانند دراین مدرسه در یک شیفت تحصیل کنند که کار بسیار بزرگی در استان و در آموزش و پرورش است. گوهری‌راد افزود: در شهرستان گمیشان، از نظر گذر دانش‌آموزان از متوسطه اول به دوم، کمی پایین‌تر از متوسط استانی هستیم که افتتاح دبیرستان ایرانسل، کمک بزرگی به بهبود این شاخص خواهد کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان نیز، با ارائه گزارشی از اقدامات این سازمان در احداث و بازسازی فضاهای آموزشی در استان و مشارکت‌های انجام شده در این زمینه، از ایرانسل برای احداث این دبیرستان پسرانه در منطقه سیل‌زده گمیشان تشکر کرد. لیوانی افزود: امروز شاهد هستیم تفاهم‌نامه‌ای که در سال ۱۳۹۸ منعقد شد به ثمر نشست و این دبیرستان، پذیرای دانش‌آموزان است. نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از مدیرعامل ایرانسل برای ساخت این مدرسه گفت: شاید افتتاح این مدرسه، یک ساعته انجام شود، اما مدت‌ها تلاش پشت آن وجود داشته تا به ثمر نشسته است. ایری با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های مدرسه‌سازی، به‌خصوص توسط مجموعه‌هایی مانند ایرانسل، قطعا اثرگذاری خاص خودش را دارد، از ایرانسل درخواست کرد در مساله تجهیز مدارس به امکانات ارتباطی و دیجیتالی نیز توجه ویژه‌ای کند. در ادامه این مراسم، امام جمعه سیمین‌شهر، ساخت این مدرسه را خدمتی باارزش توصیف و از ایرانسل برای انجام این خدمت شایان توجه قدردانی کرد.

حاج آخوند حنفی با اشاره به تاکید اسلام بر ضرورت علم‌آموزی، برای تمام دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت و خیرین مدرسه‌ساز، آرزوی توفیق و سلامتی کرد. استاندار گلستان، سخنران پایانی این مراسم بود که از اقدامات ایرانسل در حوزه مدرسه‌سازی در راستای مسوولیت اجتماعی، در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان تقدیر و تشکر کرد.

حق‌شناس با اشاره به امکانات و تجهیزات آموزشی موجود در دبیرستان ایرانسل تاکید کرد: تحصیل در این مدرسه، در کیفیت آموزش و یادگیری دانش‌آموزان، قطعا و بلاتردید، اثرگذار است.

ایرانسل علاوه بر مشارکت در ساخت و بازسازی مدارس، سال گذشته، تفاهم‌نامه‌ای را نیز با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد کرد. «آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعه فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی، برای حضور افراد خیر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای، می‌توانند تنها با اهدای هزینه خرید حتی یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند و کمک‌های خود را مستقیم و بی‌واسطه به جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه‌ای با کیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند