یکی از گام‌های بلند شرکت بیمه دانا طی دو سال گذشته، طرح مهردانا است که برای نخستین بار درکشور بر اساس پیوند بیمه و بانکداری اسلامی ‌و با هدف توسعه ضریب نفوذ بیمه و حمایت از اقشارمختلف جامعه طراحی و اجرا شده است.

حال  در گام دوم این تحول همکارانه بیمه و بانک، طرح رفاه دانا که محصول مشترک بیمه دانا و بانک رفاه است، در سراسر کشور در حال اجرا است و هدف عمده آن ارائه خدمات بیمه‌ای به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی درقالب تامین مالی از طریق تسهیلات برای خرید پوشش‌های بیمه‌ای است.

در همین راستا نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا گفت: بر اساس این طرح، دارندگان خودروهای سبک برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، بدنه خودرو و آتش‌سوزی منازل مسکونی خود تا سقف معینی می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رفاه با اقساط ۱۲ ماهه، بدون ضامن، وام دریافت کرده و اقساط آن را به صورت کسر از حقوق بازپرداخت کنند.

 ابراهیم کاردگر مهم‌ترین ویژگی‌ها و اهداف این طرح را بهبود نسبت نقدینگی، افزایش فروش بیمه‌نامه‌های خرد که منتج به کاهش ریسک بیمه‌گری می‌شود، بهره‌مندی از ظرفیت تسهیلات اعتباری بانکی در توانمندسازی آحاد جامعه برای خرید انواع  بیمه‌نامه و تعامل و اعتماد نظام بانکی به صنعت بیمه دانست و در ادامه تاکید کرد: هم‌افزایی و تعاملات دو‌سویه اقتصادی و اجتماعی دو مجموعه اصلی حوزه مالی: «بیمه و بانک» به عنوان دو نهاد تاثیرگذار در اقتصاد کشور، رشد ضریب نفوذ بیمه ناشی از توسعه بیمه‌نامه‌های مربوط به رشته‌هایی را که به‌رغم اهمیت آن در سبد خانوار، سهم اندکی را به خود اختصاص داده‌اند، تقویت می‌کند. همچنین حمایت از اقشار متوسط و کم‌درآمد از طریق پوشش ریسک‌هایی که به طور قابل توجهی اقتصاد کم‌توان این بخش از جامعه را دچار مشکل می‌کند، از سایر ویژگی‌های این طرح به شمار می‌رود.

مردمی‌کردن اقتصاد از طریق طراحی و تدوین روش‌های فراگیر بیمه‌ای برای آحاد جامعه، افزایش سطح فرهنگ عمومی ‌بیمه‌ای به عنوان یک شاخص مهم رفاه اقتصادی- اجتماعی و افزایش میزان رضایتمندی بیمه‌گذاران ناشی از ایفای تعهدات نیز از سایر اهداف و ویژگی‌های مهم طرح رفاه دانا محسوب می‌شود. مدیرعامل بیمه دانا در پایان سخنان خود ایجاد ثبات در جامعه و کاهش اضطراب بازنشستگان و مستمری‌بگیران از طریق جبران خسارت‌ها را رسالت اصلی طرح رفاه دانا اعلام کرد و افزود: ارتقا و پیشرفت صنعت بیمه ارتباط مستقیمی ‌با رشد و توسعه اقتصادی دارد و می‌تواند با افزایش ضریب نفوذ بیمه از طریق گسترش فرهنگ بیمه و تنوع‌بخشی به بسته‌های بیمه‌ای، تقویت و توسعه شاخص‌های اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند