سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد با اعلام این خبر گفت: با همت و تلاش شبانه‌روزی پرسنل نورد ۳۰۰ و خدمات فنی تولید، میلگرد ۳۰ آلیاژی با گرید ۷۰cr۲  برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان تولید شد.علیرضا مهرابی افزود: بیشترین زمینه مصرف این محصول در گلوله‌های آسیاب سیمان (رول فورج شده) است که با درخواست بخش خصوصی و در تناژ بالا تولید شد. سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد تصریح کرد: کلیه مراحل مطالعاتی، طراحی و تراش غلتک و طراحی هادی آن در مجموعه خدمات فنی و تولید نورد انجام شد. مهرابی گفت: میلگرد جدید با رعایت کلیه آیتم‌های استاندارد ۱۰۰۶۰ و به ویژه کیفیت عالی ovaliti (بیضوی بودن) زیر سه‌دهم تولید شد که این عدد داخل استاندارد، یک میلی متر است و با توجه به کیفیت عالی شکل ظاهری محصول، ارزش بالایی برای بازارهای داخلی و صادراتی دارد.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در آینده نه چندان دور، پروفیل‌های جدید نیز در مدیریت مهندسی نورد تولید می‌شود. سرپرست نورد ۳۰۰ نیز گفت: پس از درخواست معاونت فروش مبنی بر تولید میلگرد ساده سایز ۳۰ با همکاری کارشناسان دفتر طراحی کالیبر، نقشه کالیبراسیون و جدول نوردی تهیه شد و تولید این محصول در دستور کار قرار گرفت.

محمد صدری اظهار کرد: تولید میلگرد ساده سایز سنگین با توجه به ابعاد درخواستی، نسبت به میلگرد آجدار به تجربه و مهارت نفرات و آمادگی تجهیزات و قطعات مصرفی نیاز داشت و لذا برنامه‌ریزی و سرویس‌های لازم انجام و میلگرد آلیاژی ۳۰ با موفقیت تولید شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند