جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بسیج مهندسین صنعت و هلدینگ نیک‌اندیش با حضور وحید والی، مدیرعامل نیک اندیش، سرهنگ دوم پاسدار علی قهرمانلو مسوول سازمان بسیج  مهندسین صنعت و جمعی از مدیران ارشد هر دو طرف برگزار شد.

این تفاهم‌نامه که با نام کلینیک صنعت استان تهران شناخته می‌شود، در راستای توسعه همکاری‌های مشترک و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های مشاوره‌ای، مدیریتی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی سازمان، جهت ساماندهی و توسعه ظرفیت صنعت، منطبق با نیازهای منطقه‌ای و بومی با توانایی توسعه بازار داخلی و صادرات صورت پذیرفته است.

کلینیک صنعت استان تهران قرار است در جهت تسهیل مبادلات مالی واحدهای صنعتی در عرصه بین‌المللی با شیوه‌های نوین و تخصصی با مرکزیت واحدهای صنعتی تهران از جمله تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان انجام گیرد.

یکی از اهداف مهم این همکاری رفع موانع تولید است که این امر در دو مرحله انجام خواهد شد. مرحله اول مربوط به آموزش‌های تخصصی می‌شود که به‌صورت جمعی و اختصاصی در قالب سمینارها و وبینارها برگزار خواهد شد. در مرحله دوم متخصصان مربوطه در عرصه اجرا وارد می‌شوند و اقدامات لازم را در راستای رفع چالش‌های موجود، بهینه‌سازی امر مبادلات و صادرات و بی‌اثر کردن تحریم‌ها انجام خواهند داد.

 اجرای مشترک کلینیک صنعت استان تهران با هدف آموزش و تسهیل تبادلات مالی

هلدینگ نیک‌اندیش که در حوزه پرداخت‌های آنلاین ارزی فعالیت می‌کند و صاحب برندهای نیک‌پرداخت و کوین نیک مارکت است، با همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعت در کلینیک صنعت استان تهران، گام تازه‌ای در جهت رشد و شکوفایی تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی کشور برداشته است.    

این همکاری مشترک با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۰ (تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها) به رشد و توسعه اقتصادی کشور، به‌روزرسانی و پیشرفت تولید در صنعت اقتصاد و همچنین با جذب نیروهای متخصص و دانش‌آموخته‌های حوزه‌های مختلف علمی در راستای اشتغال‌زایی و آموزش و همچنین حمایت از تولید‌کنندگان کشور در تمام عرصه‌ها در راستای مانع‌زدایی از جهش تولید که یک رسالت ملی است، انجام شده است.

از جمله اهداف این همکاری، آموزش نیرو‌های جوان و استفاده از هوش و خلاقیت بالقوه فارغ‌التحصیلان و دانشجویان حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی است. از دیگر اهداف بلند‌مدت این همکاری تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت تولیدات و تبادلات مالی بین کشورهای منطقه و جهان است.

بی‌اثر کردن تحریم‌های کشور، در راستای ارتباط‌ و مبادلات مالی در عرصه‌های گوناگون جهانی از دیگر مقاصد این همکاری است، تا با ایجاد رونق اقتصادی و توسعه صنعت و ارزآوری، بخشی از آسایش و معیشت مردمان کشور ایران تامین شود.

مدیران دو طرف در پایان اظهار امیدواری کردند که با این همکاری مشترک، توانمندسازی زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای حوزه تبادلات مالی صنایع، ایجاد سکوهای باز انتشار داده‌های پردازش‌شده برای استفاده و به‌کارگیری در حوزه‌های آموزشی، مدیریتی، مشاوره، پژوهشی و اجرایی تسهیل شود.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند