غلامرضا سلیمانی با اشاره به تعامل سازنده نهاد نظارتی و شبکه فروش، حضور نمایندگان شبکه فروش در نشست مجازی (کلاب‌هاوس) در نشست‌های مشترک را خواستار شد و افزود: در خصوص ابهامات آیین‌نامه ۱۰۲ به ویترین ارزشمند صنعت بیمه اطمینان می‌دهم که در نخستین جلسه شورای عالی بیمه بازنگری قابل قبولی در راستای تامین نظرات ایشان صورت خواهد گرفت.

وی رشد پرتفوی و افزایش ضریب نفود بیمه را در گرو تلاش شبکه فروش و رفع دغدغه‌های معیشتی آنان ارزیابی و اظهار کرد: وظیفه ذاتی نهاد ناظر صنعت بیمه ایفای حقوق شبکه فروش است و تصمیمی ‌در تضاد با منافع این عزیزان اتخاذ نخواهد شد.

رئیس شورای عالی بیمه از رشد هماهنگ پرتفوی بیمه با نرخ تورم خبر داد و افزود: سودآوری متناسب صنعت بیمه با نرخ تورم دستاورد بزرگی است که در آینده نزدیک و با تلاش هر چه بیشتر شرکت‌ها و همچنین شبکه فروش بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

وی افزایش سودآوری صنعت بیمه از ۸۵۰میلیارد تومان به ۱۲۴۰۰ میلیارد را قابل تامل دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه در شبکه فروش اعم از کارگزاران، نمایندگان و بازاریابان از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند رشد قابل توجه این صنعت را به دنبال داشته باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی از ضرورت آموزش بازاریابان و شناسنامه‌دار شدن این قشر در صنعت یاد کرد و گفت: با جذب بازاریابان حرفه‌ای و آموزش‌دیده خانواده صنعت بیمه شاهد جمعیت ۳۰۰هزار نفری خواهد شد و رشد سه برابری پرتفوی صنعت بیمه در گرو افزایش بازاریابان است.

وی سیاست بیمه مرکزی را در فرآیند عملیاتی بیمه‌گری، انبساطی و توسعه‌محور اعلام کرد و گفت: در تمامی ‌رشته‌های بیمه‌ای با رفع موانع و ارائه راهکارهای متناسب به سمت تحقق اهداف صنعت بیمه حرکت خواهیم کرد.

سلیمانی از طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای ارتقای جایگاه کانون‌های صنفی بیمه‌ای نیز خبر داد و برای برپایی جلسات هم‌اندیشی در سطوح مختلف بین نهاد ناظر و نمایندگان کانون‌ها اعلام آمادگی کرد.

وی عضویت اعضای کانون‌های صنفی در مراکز و کمیسیون‌های تصمیم‌ساز را منوط به همخوانی با قوانین بالادستی عنوان کرد و گفت: رابطه قراردادی بین شرکت‌ها و نمایندگان برای نهاد ناظر قابل احترام است و بیمه مرکزی همچنان از تعیین تکلیف‌های غیرضروری پرهیز خواهد کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی به اهمیت بار کارشناسی مصوبات شورای عالی بیمه اشاره کرد و اطمینان داد آیین‌نامه ۹۲ نیز با نگاه کارشناسی توام با مساعدت، اصلاح خواهد شد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند