در این نشست که با هدف نهایی کردن  طرح انجام شد،‌ محمد نیکوکار، قائم‌مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه اظهار کرد: همواره تامین شمش شرکت‌های نوردی یکی از اهداف اصلی فولاد خوزستان است. مجاورت شرکت فولاد اکسین و لزوم تامین اسلب موردنیاز این شرکت، باعث شد طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه نشست معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها از شروع تهیه اسناد احداث نیروگاه حرارتی ۵۲۰ مگاواتی اختصاصی خبر داد و افزود: با اجرای طرح احداث نیروگاه و در مدار قرار گرفتن آن علاوه بر برداشته شدن محدودیت‌های برقی، پایداری تولید تضمین می‌شود.

میثم شهنیانی گفت:  طرح احداث متالورژی ثانویه و ماشین ریخته‌گری اسلب عریض شروع شده است.

وی افزود: به‌روزرسانی، بهبود و توسعه سیستم‌ها و ماشین‌آلات، کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به ارتقای کیفی و کمی تولید است. پس از اجرای کامل طرح علاوه بر میزان تولید فعلی شمش،‌ سالانه یک‌میلیون و ۲۰۰‌هزار تن شمش اسلب عریض با گریدهای فولاد آلیاژی و ساختمانی در شرکت فولاد خوزستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به هزینه‌ ۱۲۸میلیون یورویی این طرح اظهار کرد: مدت‌زمان اجرای طرح ۳۶ ماه برآورد شده است. با اجرایی شدن این طرح مزایایی همچون حفظ جایگاه فولاد خوزستان در بازار داخل و بین‌المللی با توجه توان تامین تولید شمش اسلب با تنوع ابعاد و گریدهای فولاد آلیاژی، ارزش‌افزوده بیشتر و حفظ سقف ظرفیت تولید کنونی در صورت توقف سایر ماشین‌های ریخته‌گری برای بهینه‌سازی تجهیزات برای فولاد خوزستان به وجود خواهد آمد.

شهنیانی در ادامه گفت: این طرح علاوه برافزایش ظرفیت تولید شمش اسلب و تامین نیاز بازار هدف، حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش به شمار می‌آید. امیدواریم با تحقق اهداف برنامه‌ای طرح، در آینده نزدیک ثمره تلاش همکاران را در سبد تولید فولاد خوزستان شاهد باشیم.

در ادامه محمود لندی معاون بهره‌برداری با بیان این ‌جمله که پروژه اسلب عریض یک الزام برای تولید پایدار  است،‌ افزود: اهمیت اجرای طرح ماشین ریخته‌گری اسلب عریض و سرعت انجام آن بسیار مهم است. این طرح در دل بهره‌برداری است و نیاز به هماهنگی منسجمی دارد. امیدواریم در کمترین زمان ممکن این طرح به بهره‌برداری برسد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند