مدیرعامل بانک کارآفرین با بیان این مطلب افزود: با مجوز دریافت شده از مجمع، سرمایه بانک کارآفرین در دو مرحله از ۸۵۰میلیارد تومان به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یافت. این امر موجب شد تا در حال حاضر بانک کارآفرین از نظر سرمایه اولیه سومین بانک خصوصی کشور باشد.

محمدرضا فرزین برنامه اصلی بانک کارآفرین در سال‌جاری را پیاده‌سازی نئوبانک خواند و اعلام کرد: این امر یکی از اقدامات اساسی است که در سال ۱۴۰۰ دنبال خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد، بانک کارآفرین نخستین بانکی باشد که در سال جاری به این مرحله وارد خواهد شد.

وی ایجاد شرکت نگاه به‌عنوان بازوی اجرایی بانک کارآفرین را یکی از اقدامات خوب انجام ‌شده در سال گذشته خواند که مقدمات لازم برای ورود به دنیای نئوبانک را فراهم خواهد کرد.

فرزین همکاری بانک‌های داخلی با بانک‌های بین‌المللی را از نیازهای صنعت بانکداری برشمرد و تاکید کرد: همکاری‌های بین‌المللی بانکی از ضروریات ورود به بانکداری نوین است و با توجه به سرعت تغییر و تحولات در دنیای امروز باید خودمان را با دانش بانکداری روز دنیا همراه کنیم.

وی تاکید کرد: هیچ تحریمی همیشگی نیست، با شکست تحریم‌ها و آغاز روابط بانکی بین‌المللی باید به عنوان یک بانک حلقه واسط بین نظام بانکی ایران و بانک‌های دنیا باشیم و بتوانیم همکاری استراتژیک داشته باشیم.

مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد: در سال‌های گذشته همه مشکلات را به گردن تحریم انداخته‌ایم، ولی هیچ‌گاه نپرسیدیم که اگر فردا تحریم نباشد آیا می‌توانیم با بانک‌های دنیا تعامل داشته باشیم؟ امری که نشان می‌دهد ما نیازمند مجهز شدن به دانش و فناوری‌های روز دنیا در حوزه بانکداری و استانداردهای روز بانکداری دنیا هستیم.

به گفته فرزین، لازمه ارتباط با بانک‌های جهانی تغییر در دستورالعمل‌ها، رتبه‌بندی‌ها و تدوین استانداردها برای همکاری با بانک‌های جهانی است و باید در سال جاری این اقدامات را به جد پیگیری کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند