وی با اشاره به اینکه این رکورد بالاترین میزان تولید روزانه گندله از ابتدای راه‌اندازی تاکنون است، افزود: ظرفیت تولید کارخانه گندله‌سازی فولاد سنگان، سالانه ۵میلیون تن است و میزان ظرفیت اسمی روزانه آن بیش از ۱۶هزار تن در روز است که توانستیم از ظرفیت تولید روزانه کارخانه نیز عبور کنیم.

وی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از تامین برق در تیرماه تصریح کرد: فولاد سنگان توانست در سه‌ماه‌ نخست سال‌جاری بیش از ۶۵درصد رشد تولید گندله نسبت به مدت‌زمان سال قبل را به خودش اختصاص دهد که این نشان از ظرفیت‌سازی بالا در فولاد سنگان دارد و این در حالی است که ما در تیرماه به علت محدودیت‌ها و قطعی جریان برق، تولید مناسبی نداشتیم.

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جایگزینی معدن به‌جای نفت گفت: ظرفیت بسیار بالایی در حوزه معدن و صنایع معدنی در عسلویه شرق کشور به‌موجب  ذخایر سنگ‌آهن (بیش از ۲/ ۱میلیارد تن سنگ‌آهن) وجود دارد که  با نگاه استراتژیک و حمایتی دولت و وزارت صمت به معادن شرق کشور، شاهد جایگزینی معدن به‌جای نفت باشیم.

این شرکت دارای کارخانه‌های تولید گندله و کنسانتره به ظرفیت ۱۰میلیون تن در سال است و به‌عنوان عضوی از گروه فولادمبارکه، وظیفه تامین بخشی از گندله عظیم‌ترین فولادساز خاورمیانه  را به عهده دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند