نشان بانک، محصولی نوآورانه و خلاقانه است

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد با اشاره به راه‌اندازی سرویس نشان بانک در اپلیکیشن ایوا، نشان‌بانک را از محصولات شاخص این شرکت دانست و بیان کرد:  نشان بانک شعبه دیجیتال بانک ملی ایران، محصول جدید شرکت پرداخت الکترونیک سداد، محصولی نوآورانه و خلاقانه است که به این واسطه سعی شده از حضور فیزیکی مشتریان در شعب بانک کاسته شده و خدمات متنوع بانکی با سهولت و سرعت بالاتری به مشتریان ارائه شود. وی همچنین به احراز هویت دیجیتالی برای دریافت خدماتی همچون افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در سرویس نشان بانک اشاره و تاکید کرد: تاکنون در احراز هویت دیجیتالی مشتریان بانک ملی ایران هیچ خطایی ثبت نشده و انجام همه احراز هویت‌ها با موفقیت بوده است.

 ارائه خدمات بانکی در نشان بانک، شعبه دیجیتال بانک ملی ایران

محمودزاده در ادامه یادآور شد: درحال حاضر با استقبالی که از سوی مشتریان بانک ملی ایران از سرویس نشان بانک صورت گرفته، در شرایطی هستیم که همه خدمات ارائه شده در مراجعه حضوری به شعب بانکی، اکنون از طریق شعبه دیجیتال بانک ملی ایران قابل ارائه است. وی با اشاره به صدور کارت‌های مختلف از طریق سرویس نشان بانک اپلیکیشن ایوا تاکید کرد: انواع کارت‌ها را به‌صورت فیزیکی و الکترونیکی از طریق این پلت فرم صادر می‌کنیم و مشتریان حتی می‌توانند کارت هدیه خود را نیز از طریق این سرویس دریافت کنند.

 ارائه تسهیلات زیر یک‌میلیارد ریال در نشان بانک

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد با اشاره به ارائه حدود ۱۰۰هزار تسهیلات برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده کرونا از سوی سرویس نشان بانک اپلیکیشن ایوا افزود: تسهیلات بانکی همواره از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است که گاه سبب برخی نارضایتی‌ها در میان بعضی مشتریان می‌شود. در پلت‌فرم نشان بانک، همه مراحل و حتی تضامین تسهیلات را به‌صورت غیرحضوری و به‌شکل دیجیتال در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم و قرار است از این پس ارائه تسهیلات زیر یک‌میلیارد ریال در قالب این سرویس انجام شود.

وی به ارائه تسهیلات مختلف همچون مشاغل آسیب‌دیده از کرونا، سهام عدالت و... از طریق سرویس نشان بانک اشاره کرد و گفت: تسهیلاتی نیز تحت عنوان زرنشان با نظر بانک ملی ایران راه‌اندازی کردیم که با توثیق طلا درصدی از آن به‌عنوان تسهیلات به مشتریان داده می‌شود.

 هم در حوزه نرم‌افزار و در حوزه سخت‌افزار، دانش‌بنیان هستیم

محمودزاده با بیان اینکه در حال حاضر نسخه الکترونیکی قراردادهایی که نیازمند سفته هستند نیز آماده شده، اظهار کرد: صدور و ابطال تمبر مالیاتی نیز از دیگر امکانات پلت‌فرم نشان بانک است که می‌تواند افقی روشن در مسیر بانکداری الکترونیک باشد. وی با تاکید بر اینکه ما پیمانکار بانک ملی ایران در زمینه دیجیتالی کردن خدمات بانکی هستیم، یادآور شد: کار پرفشار و پشتکار همکاران در شرکت پرداخت الکترونیک سداد سبب شده که علاوه بر حوزه نرم‌افزار، در حوزه سخت‌افزار نیز دانش‌بنیان شویم به گونه‌ای که اکنون بومی‌سازی تجهیزات را در دستور کار خود قرار داده و به دنبال وارد کردن علم و دانش این تجهیزات هستیم.

 تجهیز ۷۰درصد دستگاه‌های پایانه فروش شرکت به QR code

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد در ادامه به پرداخت از طریق QR code اشاره و با بیان اینکه در سراسر کشور ۸۰۰هزار دستگاه پایانه فروش داریم و ۷۰درصد از آنها به QR code مجهز هستند، تصریح کرد: پرداخت از طریق QR code با استفاده از حداقل امکانات صورت می‌گیرد و با شرایط فعلی جامعه تطبیق بیشتری دارد. وی در ادامه نشست، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا زیرساخت‌هایی برای استفاده از کارت ایرانی در کشورهای همسایه وجود دارد، اظهار کرد: طبیعتا باید کارت‌های صادره از شبکه‌های بانکی ایران همچون مستر کارت در سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه هم قابل استفاده باشد که معتقدم در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد.

 راه‌اندازی مرکز نوآوری و تحول دیجیتال شرکت سداد

محمودزاده با بیان اینکه استفاده از کارت‌های صادره از شبکه‌های بانکی در کشورهای همسایه از طریق اتصال سوئیچ بانک مرکزی و بانک دیگر کشورها صورت می‌گیرد، افزود: محقق نشدن این مساله به دلیل تحریم‌ها و مباحث امنیتی برای جلوگیری از سوء‌‌استفاده‌کنندگان و کارهای غیرقانونی همچون سایت‌های شرط‌بندی است که در جهت آسیب‌زدن به وضعیت اقتصادی کشور است. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: در یک‌سال گذشته مرکز نوآوری و تحول دیجیتال شرکت پرداخت الکترونیک سداد را راه‌اندازی کردیم و با دانشگاه‌های مختلف و متخصص در این زمینه مشورت و جلساتی را برگزار کردیم، همچنین با نخبگان حوزه فین‌تک نیز ارتباط برقرار کرده و معتقدیم آینده صنعت پرداخت در این بستر خواهد بود.

 دانلود اپلیکیشن ایوا؛ نزدیک به ۱۰ میلیون

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد درباره پرداخت موبایلی بر پایه NFC ضمن تاکید بر حرکت به این سمت توسط شرکت‌های پرداخت، تصریح کرد: متاسفانه درشرکت‌های پرداخت و در خوش‌بینانه‌ترین حالت فقط ۳۰ درصد از پوزهای شرکت‌های پرداخت قابلیت NFC دارند. در حوزه پرداخت در این زمینه اقدامات جزیره‌ای صورت گرفته و امیدواریم در آینده شکل فراگیرتری به‌خود گرفته و امکان استفاده از آن برای همه فراهم شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند